Jak urządzić łazienkę jutra?

Jak urządzić łazienkę jutra?

Łazienka

Zamknij oczy i pomyśl o wymarzonej łazience przyszłości. Widzisz w niej wannę czy prysznic? Jaki kolor ma armatura? Co wyróżnia wystrój?

Prawdopodobnie każdy z nas zobaczył w wyobraźni inny obraz. I właśnie o to chodzi! Łazienka jutra to prywatne królestwo, a panuje w nim personalizacja.

reklama
łazienka jutra RocaŁazienka do zadań specjalnych

Rola łazienki w domowej przestrzeni ewoluuje. To efekt zmian nie tylko technologicznych, ale także społecznych i kulturowych. Stwierdzenie, że jest to pomieszczenie o funkcji kąpielowej i toaletowej, byłoby dzisiaj dużym niedopowiedzeniem. Lista czynności, które tu wykonujemy sukcesywnie się wydłuża, a towarzyszy im zmiana sposobu myślenia o znaczeniu łazienki w naszym codziennym życiu.

Te zjawiska i obserwacje zainspirowały zespół Akademii Roca do stworzenia poradnika, którego tematem przewodnim została właśnie łazienka jutra. Nie chodzi jednak o kosmiczne pomieszczenie rodem z filmów science-fiction. Mowa o łazience spersonalizowanej i bardzo nowoczesnej, w której technologia oraz design idą w parze z dbałością o środowisko. Urządzenie takiej przestrzeni nie jest melodią przyszłości. To możliwe już dziś. Jak to zrobić?
 

nowoczesna umywalka do łazienki
Bateria umywalkowa z serii Insignia, fot. Roca
nowoczesna łazienka brodzik
Brodzik Terran z materiału Stonex, fot. Roca
jak urządzić nowoczesną łazienkę
Ceramika łazienkowa z linii Beyond, fot. Roca

Pralnia, czytelnia i plac zabaw

Dla wielu łazienka stanowi oazę spokoju. Często jest jedynym miejscem w domu, które pozwala odciąć się od świata zewnętrznego i uciec od natłoku bodźców. Tu wyciszamy się i oddajemy przyjemności doświadczanej dzięki szumowi wody, bąbelkującej pianie oraz zapachowi ulubionego olejku do kąpieli.

W łazience przygotowujemy się do udziału w ważnych wydarzeniach, ćwiczymy przemówienia, czytamy. Dbamy tu również o higienę ukochanych pupili. Bywa, że pomieszczenie to staje się placem zabaw, w czasie gdy dzieciaki wypływają na szerokie wody i ratują okręt przed piratami – to wszystko oczywiście w domowej wannie. Tak różnorodny zestaw czynności powoduje, że urządzanie współczesnej łazienki wymaga świeżego spojrzenia.

nowoczesna umywalka do łazienki
Umywalki stojące z serii Beyond, fot. Roca

Łazienka skrojona na miarę Twoich potrzeb

Co jest najważniejsze w projektowaniu wystroju łazienki? Twoje potrzeby. To one powinny być drogowskazem w wyborze najlepszej ceramiki, materiałów wykończeniowych i dekoracji. Personalizacja ma ogromne znaczenie, ponieważ to ona wywołuje w nas ten przyjemny stan, kiedy czujemy się jak u siebie. Dzięki niej wnętrza zyskują duszę.

Łazienka to często pierwsze pomieszczenie, które odwiedzamy po przebudzeniu się, więc warto zadbać o jego zrównoważoną aranżację, by każdy dzień zaczynał się jak najlepiej. W komfortowej przestrzeni, gdzie wszystko jest pod ręką. W miejscu, w którym towarzyszą nam najwyższej jakości materiały i innowacyjne rozwiązania sprzyjające proekologicznym postawom.

jak urządzić łazienkę
Linia Carmen, fot. Roca

 

Czytaj, inspiruj się, odkrywaj nowości

Najnowsze wydawnictwo Akademii Roca zabiera czytelników w inspirującą podróż, w której splatają się psychologia, zmiany społeczne, technologie i ekologia. Nie mogło tu zabraknąć też praktycznych wskazówek na temat urządzania łazienki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj poradnik „Łazienka jutra” i otwórz się na zmiany!

Poradnik „Łazienka jutra” pobierzesz w wersji online na stronie: www.roca.pl/newsletter/newsletter 

Dostęp do poradnika otrzymają osoby, które zapiszą się do newslettera.

ARTYKUŁ PARTNERA: Roca.pl
Zdjęcie główne: wanna Ariane z materiału Stonex