prysznic z wanną aranżacja

Prysznic z wanną – pomysły na aranżację łazienki niezależnie od metrażu

Łazienka

Prysznic z wanną zadowoli zarówno miłośników długich relaksujących kąpieli w wannie, jak i zwolenników szybkiego prysznica. Wybranie wanny połączonej z prysznicem doskonale łączy atuty dwóch stref łazienkowych i świetnie sprawdzi się nawet w małej łazience. 

Nie chodzi oczywiście o standardową wannę z rączką prysznicową. Mowa o hybrydzie – wannie z zestawem prysznicowym i kabiną – dzięki której wykreujemy w łazience małe domowe spa. Co ważne, nie potrzeba do tego wielkiego metrażu. Rozwiązanie świetnie sprawdza się na niedużej powierzchni. Oto trzy pomysły na wygodny „wannoprysznic”.

1/ Prysznic z wanną i transparentnym parawanem

Strefę „dwa w jednym”, tworzącą funkcjonalną i ciekawą wizualnie całość, można wykreować, montując szklany parawan nawannowy. Pełni funkcję przeźroczystej ścianki, niemal niewidocznej, jak w aranżacjach o zielonych oraz żółtych kafelkach. Do pierwszej z nich projektant wybrał luksusowy zestaw Fiesta – deszczownię z natryskiem i baterią wannową.

wanna z prysznicem zolta aranzacja
Kolekcja Algeo - deszczownia z natryskiem i baterią do wanny z prysznicem

Deszczownia ma metalową głowicę o średnicy 25 cm, umieszczoną na drążku o regulowanej wysokości 107,6-170 cm, tym samym można go dostosować do wzrostu użytkownika. Rączka natrysku o średnicy 10 cm posiada trzy funkcje strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany. Pozwala więc na komfortową kąpiel relaksacyjną i szybki prysznic. W zestawie jest bateria z regulatorem ceramicznym. System easy clean ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

W żółtej aranżacji uwagę przykuwa zestaw Algeo za szklanym parawanem, składający się z deszczowni z natryskiem i baterii wannowej. Ma wszystkie atuty Fiesty, różni się tylko średnicą głowicy deszczowni (20 cm) i rączki natryskowej (11,3 cm).

2/ Prysznic z wanną i kabiną

Strefa prysznica może być też zintegrowana z wanną za pomocą specjalnie zbudowanej kabiny nawannowej. W stylizacji z posmakiem industrialnym wykorzystano szklaną ściankę w metalowej, czarnej ramie ze szprosami. Ściany oraz obudowa wanny wyłożone są dużymi płytkami o fakturze betonu z przetarciami. Dobrze to koresponduje z innymi przemysłowymi akcentami: kinkietami, szafką umywalkową, lustrem, prostokątną formą rączki natrysku.

prysznic z wanną w małej łazience
Kolekcja VITTO VERDELINE - bateria umywalkowa stojąca, bateria wannowa ścienna, zestaw natryskowy pod prysznic punktowy oszczędnościowy

Do kompozycji tej wybrano oszczędnościowy zestaw Amigo VerdeLine posiadający system napowietrzania strumienia wody, który pozwala na ograniczenie jej zużycia nawet o 50 procent. Easy clean ułatwia usuwanie kamienia wapiennego. Bateria wannowa Vitto VerdeLine ma kształt oparty na motywie prostokąta, a jednocześnie delikatnie zaoblone krawędzie. Wyposażona jest w regulator ceramiczny.

3/ Prysznic z wanną i zasłonką

Najprostszym, a zarazem najtańszym sposobem na strefę kąpielową łączącą prysznic z wanną jest zastosowanie… zasłonki. Bywa wykonana z materiału tekstylnego lub PCV. Jest estetyczna, wygodna i niedroga. Skutecznie chroni przed zachlapaniem łazienki. Zawiesza się ją na zamocowanym nad wanną drążku. Jeśli wybierzemy zasłonę prysznicową we wzory, stanie się wyrazistym, dekoracyjnym elementem łazienki, jak w marynistycznej aranżacji na początku artykułu (kolekcja Padwa marki Ferro). 

Biało-granatowe pasy współgrają z kafelkami, oprawami luster stylizowanych na bulaje ze statku i innymi dodatkami nawiązującymi do tematyki morskiej. Wykorzystano tu efektowny natryskowy zestaw przesuwny z deszczownią Rondo o metalowym drążku na 106 cm. Deszczownia ma głowicę talerzową o średnicy 20 cm. Pozwala na przyjemną kąpiel „w strugach deszczu”. Rączka natrysku z główką na 10 cm posiada trzy funkcje strumienia. W urządzeniu zastosowano system easy clean. Bateria wannowa Padwa, o ładnej, opływowej formie, wyposażona jest w regulator ceramiczny.

WIĘCEJ ROZWIĄZAŃ NA FERRO.PL