Kiedy góra gotowego prania piętrzy się i nie można już dłużej zwlekać, trzeba stanąć przy desce i wypełnić przykry obowiązek prasowania. Tylko czy wypełnienie go musi koniecznie kojarzyć się ze żmudnym zajęciem? Nie musi! Przedstawiamy IXEO oraz 3 powody, by polubić prasowanie.

Powód 1 – Moc drzemiąca w parze

W prasowaniu nie ma nic przyjemniejszego niż zobaczenie natychmiastowego efektu, gdy już po jednym ruchu żelazka pranie jest tak gładkie, że nie trzeba powtarzać. W IXEO gwarantuje to lekka, ergonomiczna stopa żelazka z wyrzutem pary o mocy 5 barów. Mobilny zbiornik wody ma 1 litr pojemności i gwarantuje, że pary wystarczy na naprawdę duże pranie. Dodatkowo całe urządzenie będzie gotowe do użycia w 45 sekund. Możesz więc prasować nawet wtedy, gdy bardzo się spieszysz!

Nie musisz też bać się o swoje najbardziej delikatne sukienki lub ubrania z jedwabiu, czy innych delikatnych tkanin. Stopa żelazka, dzięki technologii Smart Protect, uprasuje Twoje rzeczy bez ryzyka uszkodzenia. Nawet duża moc pary nie zaszkodzi delikatnym tkaninom.

IXEO będzie idealne też przy prasowaniu i odświeżaniu ciężkich materiałów, z jakich szyte są zasłony czy obicia mebli. 5 barów wystarczy do zabicia 99,9% bakterii i szkodliwych alergenów oraz usunięcia nieprzyjemnych zapachów. A zatem świeżość da się naprawdę poczuć!

Powód 2 – Centrum prasowania w Twoim domu

Jednak na nic byłaby moc pary, gdyby nie było miejsca, w którym można by z niej w spokoju i wygodnie skorzystać. Dlatego opracowaliśmy mobilną deskę do prasowania zintegrowaną z całym urządzeniem. Pozwala ona na regulację wysokości urządzenia, ale także ustawienie powierzchni do prasowania w jednym z trzech sposobów:

Poziomym – do wygodnego, klasycznego prasowania. Szczególnie dobrze sprawdza się przy prasowaniu dużych ilości prania.

Pionowym – by idealnie wyprasować sukienki lub koszule prosto z wieszaka. Dzięki ustawieniu pionowemu można rozłożyć i doprasować nawet najtrudniejsze i najbardziej uparte zagniecenia. Dlaczego? Ponieważ przez rozwieszone w ten sposób pranie strumień pary może przeniknąć najdokładniej.

Pod kątem 30° – by prasować wygodnie i nie męczyć pleców stojąc przed deską podczas dłuższej sesji prasowania.

Dla tych, którzy lubią ładnie zaprojektowane przedmioty istotny będzie fakt, że IXEO zamknęliśmy w elegancką czarną obudowę wzbogaconą o miedziane akcenty. Taki sprzęt może być interesującym elementem wnętrza. A jeżeli jednak zechcesz go schować – nie ma problemu. W przesunięciu sprzętu pomogą Ci kółka wbudowane w jego podstawę. Stelaż umożliwia zmniejszenie gabarytów urządzenia, a złożone IXEO bez trudu zmieścisz i przechowasz w szafie.

Powód 3 – Dodatki, które odmienią oblicze prasowania

Poza modułem prasującym i mobilną deską do prasowania każdy kupujący IXEO może się spodziewać w zestawie kilku dodatków. Jednym z nich jest para klipsów umożliwiająca wygodne przypięcie ubrań do deski podczas korzystania z ustawienia pionowego lub pod kątem 30°. Dzięki klipsom ubranie nie ześlizgnie się oraz pozwoli na wygodne i skuteczne prasowanie.

Kolejną rzeczą jaką można znaleźć w opakowaniu jest nakładka – szczotka pasująca idealnie na stopę żelazka. Pozwala ona na jeszcze dokładniejsze odświeżenie ciężkich, grubych tkanin, np. weluru.

Ostatnim z dodatków jest oddzielna szczotka, której warto użyć przed rozpoczęciem prasowania. Delikatne włosie pozwoli na pozbycie się kłaczków, kurzu i innych drobnych zabrudzeń, które mogą pojawić się na naszym ubraniu lub tapicerce mebli, którą chcemy odświeżyć.

Oto przynajmniej 3 powody, dla których warto wybrać IXEO i polubić prasowanie.

A Ciebie który przekonał najbardziej?

Artykuł Partnera: Tefal, tefal.pl
fot. Shutterstock i materiały prasowe