Astronauta, marynarz, piłkarz – kim chce zostać Twoje dziecko? W każdym maluchu drzemie moc kreatywności, dlatego najmłodsi najlepiej odnajdują się w ciekawych, pełnych koloru przestrzeniach. W poszukiwaniu inspiracji w urządzaniu wnętrz zapraszamy do galerii, gdzie czeka 10 niesamowitych pomysłów na pokój dziecięcy.

Pokój dzięcięcy – pomysły i trendy dla dzieci 

Przyszłe sezony to dominacja zieleni, zwierząt: natury i dzieci-kwiatów. Ekologiczne motywy pojawiają się w pokoju dziecięcym. Może być to mała kolekcja kaktusów, która nauczy malucha odpowiedzialności za roślinki. Najbardziej pożądane są materiały organiczne – nie wywołują uczuleń.

Popularności nigdy nie tracą meble oraz dodatki wzorowane na symbolach popkultury i postaciach z bajek. Najnowsze przeboje kinowe to „Ozzy”, nowa wersja „Pięknej i bestii” z Emmą Watson w roli głównej, „Smerfy: poszukiwacze zaginionej wioski” oraz „Auta 3”. Do kanonu należy zaliczyć przygody Harry’ego Pottera, Czkawki i jego wiernego Szczerbatka, Alicji w Krainie Czarów, Kapitana Ameryki, Piotrusia Pana czy Maszy i Niedźwiedzia. Pociechy wciąż kochają Dorotkę, Blaszanego Drwala, Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Wilka i Zająca, a nawet Czarodziejki z Księżyca.

W pokoju dziecięcym nie trzeba bać się kiczu. W założeniu powinno być kolorowo, fantastycznie i niedorzecznie. Martwienie się o szczegóły należy zostawić na wiek dorosły!

Gadżety do pokoju dziecięcego

Utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym ułatwią duże, składane pudła, które w sytuacji awaryjnej można wyciągnąć spod łóżka i upchać w nich nadprogramowe drobiazgi. Sprzątnięcie pola bitwy przyspiesza koc-pojemnik. Gadżet jest zwykłą matą z gumkami. Po skończonej grze wystarczy ściągnąć sznureczki, a pled zamieni się w worek z zabawkami.

Przydatne okazują się tablice do pisania. Można nawet w całości pokryć jedną ścianę farbą magnetyczną. Aby uniknąć bałaganu, w kąciku rysowniczym warto zawiesić organizer na przybory do malowania.

Piękna i kolorowa pościel dziecięca

Kolorowa pościel pomaga wygonić spod łóżka potwory. Dzieci zwykle wybierają zestawy ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek. Tryumfy święci także pościel 3D z oryginalnymi wzorami geometrycznymi lub dzikimi zwierzętami afrykańskimi.

Nie każdemu maluchowi odpowiada pościel satynowa. Bezpiecznym wyborem są produkty z bawełny. Należy zadbać o to, by tkanina była naturalna i oddychająca.

Więcej pomysłów na urządzenie czterech ścian dla malucha znajduje się w artykule: Pokój dziecięcy – inspiracje do pokoju dziewczynki i chłopca

Tekst: KM
Zdjęcia: Shutterstock