#zostańwdomu czytaj e-wydanie - tylko 8,99 zł
reklama

Stylowy pokój dla dziecka

Pokój dziecięcy

Pokój dla dziecka może być tak samo ciekawie zaprojektowany jak reszta domu czy mieszkania. Ważne, by łączył w sobie kilka funkcji i były w nim zaplanowane strefy do nieskrępowanej zabawy, snu i odpoczynku oraz do nauki, jeśli dziecko chodzi od szkoły. Sprawdźcie w galerii nasze ostatnie inspiracje. 

JAK URZĄDZIĆ POKÓJ DLA DZIEWCZYNKI?

One naprawdę wiedzą, czego chcą – ich pokoje muszą zmieścić kolekcje maskotek, lalek i ozdób. Planując dziewczyńskie klimaty w domu, nie zapomnijcie o skrzynkach (także wieszanych na ścianach), koszach, skrytkach i sekretnych miejscach. Projektant pokoju dziewczynki nie boi się pastelowych różów, mięty i błękitów, bo to tutaj będą budziły się pierwsze silne emocje. Jego lokatorka będzie często zmieniała kolekcje najmodniejszych ubrań i butów, więc od razu zadbajcie o szuflady (świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie ich pod „rosnącym” z dzieckiem łóżkiem) oraz pojemne szafy. No i lustra – absolutnie nie zapomnijcie o nich!

POKÓJ DLA CHŁOPCA – INSPIRACJE I POMYSŁY

Panuje tu atmosfera sportowych osiągnięć, zdobywania kosmosu i pokonywania przestrzeni w niezwykłych, szybkich pojazdach. Chłopięcy pokój jest wyzwaniem dla rodzica – powinien być zaprojektowany tak, by dziecko mogło w nim ukryć się przed wrogiem, wspiąć po konarze, linie lub ścianie albo zaplanować podróż przez kontynenty. Definicją tego miejsca jest coś pośredniego między jaskinią, schronem i wigwamem. Tutaj rządzi wyobraźnia.

ZOBACZ WIĘCEJ ARANŻACJI POKOJÓW DZIECIĘCYCH W GALERII ZDJĘĆ.

Opracowanie: Katarzyna Nazarewicz
Zdjęcia: materiały prasowe

reklama
reklama