Podnóżki pod nogi, kiedyś kojarzone głównie z wyższymi sferami, obecnie cieszą się popularnością w wielu domach. Nic dziwnego, to zarazem funkcjonalny, jak i estetyczny element wyposażenia wnętrza. Oprócz tego może przynieść szereg korzyści dla zdrowia. Dowiedz się, dlaczego warto wyposażyć swój salon oraz miejsce pracy w podnóżek pod nogi.

1. Kiedy warto zastanowić się nad kupnem podnóżka do fotela?
2. Podnóżek biurowy — jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?
3. Podnóżek do fotela w salonie — jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?
4. Podnóżki do foteli jako ozdoba wnętrza — jak wykorzystać go w aranżacji wnętrza

Kiedy warto zastanowić się nad kupnem podnóżka do fotela?

Współczesny tryb życia, w tym wielogodzinna siedząca lub stojąca praca, nie sprzyjają zachowaniu dobrego zdrowia. Coraz więcej ludzi zmaga się z bolącym kręgosłupem, a także problemami z krążeniem. Z tych powodów tak ważne jest odpoczywanie w odpowiedniej pozycji.

Trudno wyobrazić sobie relaks bez wygodnego fotela. Możliwość nawet krótkiego wypoczynku na wygodnym siedzisku ceni sobie wiele osób. Jednak to niejedyna opcja. Komfort wypoczynku podniesie z pewnością podnóżek. Układanie nóg na podwyższeniu zapobiega wielu dolegliwościom zdrowotnym. Korzystanie z podnóżka przede wszystkim likwiduje napięcie układu kostno-mięsniowego. Ponadto dobrze wpływa również na układ krwionośny, zapobiegając żylakom, które powstać mogą w przypadku długotrwałego stania lub siedzenia w normalnej pozycji. Podnóżek do fotela to zatem element polecany dla wszystkich, którzy cenią sobie wysokiej jakości relaks w domowym zaciszu.

Podnóżek biurowy jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Długotrwałe siedzenie, które konieczne jest najczęściej podczas pracy przy komputerze, może nieść wiele szkodliwych reperkusji dla zdrowia. Aby zapobiegać szkodliwym skutkom, w podnóżek biurowy warto zaopatrzyć się także do pracy. Dzięki temu stanowisko, przy którym spędzamy znaczną część dnia stanie się bardziej wygodne, a sama praca efektywna. Zaopatrzenie miejsca pracy w podnóżek należy do obowiązków pracodawcy, który zgodnie z prawem, musi zapewnić pracownikowi wygodne i ergonomiczne stanowisko do wykonywania obowiązków. Z tego powodu pracownicy mają możliwość zgłosić swoje zapotrzebowanie na podnóżek do właściciela firmy. Następnym krokiem jest kupno odpowiedniego modelu.

Wiele osób zastanawia się jaki podnóżek biurowy wybrać. Kupując model do biura, warto wziąć pod uwagę szczególnie jego funkcjonalność. Ponadto, ponieważ w biurze najczęściej korzystamy z podnóżka w butach, ważna jest również jego trwałość.

Do najczęściej kupowanych modeli należą podnóżki z regulowaną wysokością, którą można dopasować do potrzeb użytkownika, a także wysokości siedziska. Często polecane są również podnóżki z masującymi wypustkami. Dobrym wyborem będą modele z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się lekkością. Dzięki temu podnóżek łatwo przenosić można z miejsca na miejsce. Ponadto taki model jest łatwy w czyszczeniu.

Podnóżek do fotela w salonie — jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępnych jest wiele podnóżków, które różnią się od siebie nie tylko kolorystyką i formą, ale również materiałem. Do popularnych modeli należą pufy obite miękki materiałem. Inne opcja to podnóżek z giętkiego rattanu. Ciekawą opcją, która nadadzą wnętrzom odrobinę ekscentryczności, są modele obite futrem. Wybierając podnóżek do swojego domu, kierować należy się przede wszystkim wygodą. Dobrze sprawdzają się modele o większej powierzchni, na których wygodnie położyć można nogi. Do mniejszych wnętrz dopasować należy z kolei mniejsze podnóżki. Pod uwagę warto wziąć również wystrój mieszkania i własne preferencje estetyczne.

Kupując podnóżek zwrócić uwagę należy również na jego trwałość. Wysokiej jakości model nie dość, że przez wiele lat będzie doskonale spełniał swoją funkcję, to jeszcze prezentował się elegancko. Istotna jest również wysokość pufy. Aby podnóżek dobrze odgrywał swoją rolę powinien być przedłużeniem siedziska, tak, aby nogi znajdowały się na wysokości reszty ciała.

Warto wspomnieć, że podnóżek to element wnętrza o charakterze wielofunkcyjnym. Może służyć nie tylko do odpoczynku nóg, ale odpowiednio duży, pełnić funkcje dodatkowego siedziska. Podnóżek sprawdza się również dobrze jako stolik kawowy. Z tego powodu sprawdzi się dobrze w każdym, nawet niewielkim salonie.

Podnóżki do foteli jako ozdoba wnętrza — jak wykorzystać go w aranżacji wnętrza?

Podnóżki nie dość, że mogą stać się funkcjonalnym elementem wnętrza, to również stanowić jego ozdobnik. Odpowiedni model dobrać można do wnętrza na dwa sposoby. Pierwszy z nich to dopasowanie podnóżka do ogólnej stylistyki wnętrza, a także koloru fotela. Taki sposób zapewni harmonijny wystrój. Inny sposób to dobór podnóżka na zasadzie kontrastu. Wybór modelu w fantazyjnym kształcie, a także oryginalnym obiciu, np. z futerka lub z dodatkiem frędzli, ożywi pomieszczenie, a sam podnóżek stanie się jego oryginalną ozdobą.

Niezależnie od wyboru modelu warto pamiętać, że podnóżek zapewnia wysokiej jakości relaks, a także korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne, zapobiegając powstaniu uciążliwych dolegliwości.

Materiał Partnera