werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Lampy jak rzeźby – 20 inspiracji

Dekoracje

W tym sezonie lampy inspirowane są kobiecą biżuterią, planetami, kosmosem oraz naturą. Projektanci bawią się formą i fakturą, aby stworzyć małe dzieła sztuki, które dodadzą wnętrzu charakteru. Ich pomysły bawią i zaskakują.

LAMPY BŁYSKOTKI 

Projektanci czesto szukają inspiracji w świecie mody i luksusowych przedmiotów. Tym razem pomysł podsunęła biżuteria i damska szkatułka. Lampy przywodzą na myśl złoty łańcuszek z perłami czy unikatową broszkę. To najpiękniejsza błyskotki dla domu. Materiały: ręcznie dmuchane szkło, kolorowe kryształki, metal, mosiądz i złoto.

                                                                                                                                                                    Lasvit, Uovo, Lee Broom, Eclipse Chandelier

KOSMICZE OŚWIETLENIE  

To oświetlenie wypełni światłem każdy kąt. Galaktyki, meteoryty, konstelacje gwiazd... W tym roku kosmos fascynuje nie tylko naukowców, ale również projektantów oświetlenia. Lampy po włączeniu dają niezwykłe światło, które robi wspaniałą atmosferę. Kolorowe kule na metalowych konstrukcjach przypominają galaktyki z filmów science fiction. Tajemniczy kosmos zachęca projektantów do szukania nowych form. Przygotujcie się na podróż w mosmos! Materiały: sztuczne tworzywo, szkło, metal w kolorze złota i miedzi.

                                                                                                                                                      Giopato&Coombes, Gioielli 02, Se London, Trophy Lamp

ŚWIATŁO Z NATURY

Projektanci czerpią inspirację także z natury. Lampy przypominające rzeźby z wyrzuconych przez morze konarów, klosze przypominające tafle lodu i abażury dekorowane listkami miłorzębu. Te żyrandole są efektownymi dodatkami do każdego wnętrza, wykonane z naturalnych materiałów.  Materiały: malowane aluminium, papier, szkło, drewno.

                                                                                                                                                                  Bocci, Suspension Lamp, Cameron Mathienson, Lightness 10

Zdjęcia: Materiały prasowe
Zobacz więcej inspiracji w galerii zdjęć.

reklama
reklama
reklama