leżak z drewna tekowego

Meble ogrodowe do wielkiego leniuchowania

Zakupy

Czasem do pełni szczęścia wystarczą tylko hamak, książka i trochę słońca. Ale są tacy, którzy lubią się na tarasie dobrze urządzić meblami ogrodowymi. Z dywanami i sofami w rolach głównych. 

2-osobowa sofa Havsten i lampy na energię słoneczną SOLVINDEN, ikea.plMeble ogrodowe i tarasowe – do odpoczynku i przyjmowania gości

Hitem ogrodowych salonów są dziś meble modułowe, kiedyś spotykane tylko we wnętrzach. Dziś także na tarasie zbudujemy zestaw wypoczynkowy według własnego widzimisię. Możemy ustawić klasyczny narożnik albo rozbić go na pojedyncze fotele i szezlongi. Do wyboru mamy dzisiaj nie tylko drewniane zestawy wypoczynkowe, ale także meble ogrodowe z technorattanu albo metalowe.

meble do ogrodu
Kanapy modułowe z teku włoskiej marki ATMOSPHERA, eclectic.pl


Do tego pod nogi rzucić dywan, który wykonano z materiału odpornego na słotę (może leżeć tam cały rok). I jeszcze kilka przyjemnych dodatków – poduszek, latarenek, lamp solarnych i nasz taras zamieni się w prawdziwy letni salon. Z widokiem na ogród, a nie… telewizor.

> Zobacz także: Taras na 3 sposoby – romantyczny, egzotyczny, nowoczesny <

zestaw ogrodowy sofa i fotele
Zestaw ogrodowy COLWELL – sofa, dwa fotele i stolik kawowy, gardentrading.co.uk
zestaw dodatków na taras
Bambusowa latarnia, lampa solarna, ławka SAUNTE, stół JERSORE, jysk.pl
GARDEN LAYERS, proj. Patricia Urquiola, kolekcja inspirowana Orientem; mood-design.pl
Meble ogrodowe do wielkiego leniuchowania – opalamy się nie tylko na leżakach

Świat robi się coraz wygodniejszy. To widać nawet na tarasach, gdzie zwykliśmy się opalać. Notabene mówi się już dziś na nie solaria. Poza tym trudno spotkać na nich leżaki w starym stylu.

leżanka do ogrodu
CHILL BED, podwójna leżanka, rama aluminiowa anodyzowana lub lakierowana w kolorze, z regulowanym oparciem, mood-design.pl

Teraz każdy szanujący się leżak ma podnoszony, regulowany podnóżek. Wjeżdżają łóżka plażowe, jakie dawniej widziało się tylko na hotelowych plażach Rimini. Są nawet łoża małżeńskie do opalania. Miękkie i grożące tym, że zaśniemy i obudzimy się już na… hebanowo.

> Zobacz także: Lato na tarasie: dekoracje stołu <

Tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcia: Materiały prasowe