reklama

Jesienne liście

Ściany

Kasztanowce to najpiękniejsze drzewa jesieni. Zawsze pod koniec września dywan złocistorudych liści kasztanowca szeleścił nam pod nogami. I ukrywał brunatne skarby – owoce, które, jak zapewniały nasze babcie, chłonęły złą energię i przyciągały fortunę. Zbieraliśmy je do koszyków i układaliśmy w kuchni, by cieszyły zaklętym w nich słońcem. Aż do czasu, gdy kasztanowców nie zaczął pożerać owad o uroczej nazwie szrotówek kasztanowcowiaczek, ale wyjątkowo paskudnej diecie.
Ratujmy kasztanowce i palmy liście, które spadły z drzew, bo w nich zimuje szkodnik. Tam, gdzie się tego pilnuje, drzewa odzyskują urodę. A na meblach i ścianach wymalujmy kasztanowe owoce – na szczęście.

Potrzebne będą:

  • farby: brązowa, czerwona (jasna i ciemna), żółta, szara
  • tampony z gąbki

Pobierz szablon


Jak korzystać z szablonu:
Najpierw wydrukuj szablon na zwykłej kartce, a potem skopiuj wzór na sztywny karton. Możesz użyć kalki albo starannie wyciąć wzór nożykiem, położyć kartkę na kartonie i odrysować. Na koniec wytnij wzór w kartonie.
Jeśli zamierzasz namalować ornament kilka razy, lepiej będzie zrobić szablon, który nie nasiąknie farbą. Doskonale nada się do tego folia z plastikowej teczki albo niepotrzebne zdjęcie rentgenowskie.


Fotografie: Małgorzata Sałyga i Mariusz Purta, Redcover.com/ East News, Stockfood/Free, Redcover.com, Shutterstock.com

reklama
reklama