Dom gotowy na Wielkanoc – dekoracje w kolorach złota, zieleni i błękitu

Rezydencje

Pan Karol, biznesmen ze Stanów, kupił swojej żonie Karolinie niezwykły prezent z okazji powrotu do Polski. To luksusowa willa z ogrodem na osiedlu Ventana w Walendowie. Wszystko trzymał przed nią w tajemnicy przez parę miesięcy.

Plan był taki, że wracają ze Stanów do Polski, żeby dzieci chodziły tu do szkoły, poza tym chcą być bliżej rodziców. Zaraz po odprawie na lotnisku on zakłada żonie opaskę na oczy i wiezie ją w nieznane. Dopiero gdy wkraczają do umeblowanego domu, tajemnica się wyjaśnia. Teraz wystarczy rozpakować walizy, powiesić ubrania i... szykować święconkę.

Luksusowa willa z ogrodem – klasyka z nowoczesnymi materiałami

Taki plan wymagał jednak współpracy wielu osób. Na szczęście osiedle Ventana Domy i Rezydencje, bo o nim mowa, jest tak blisko Warszawy, że w czasie każdej biznesowej podróży pan Karol znajdował parę godzin, by tam wpaść i obejrzeć dom. Potem wystarczyło 15 minut, a już był na lotnisku. O urządzanie wnętrz mógł być spokojny; zajęli się nim doświadczeni architekci z brytyjskiego biura Alexander James Interior Design z Londynu, które od lat współpracuje z deweloperem budującym osiedle i zdobyło już nagrodę za najlepiej zaprojektowany dom pokazowy w Polsce (znajdował się na osiedlu Ventana). Ich styl – subtelny miks klasyki z nowoczesnymi materiałami, dopełniony akcentami glamour – jest ponadczasowy i ponadnarodowy. Pasuje do anglosaskiego klimatu całego osiedla.

Dekorowanie domu na Wielkanoc w kolorach złota, zieleni i błękitu

Podobne wnętrza aranżują w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Kanadzie. W Polsce korzystają z pomocy naszych rzemieślników i chwalą ich za precyzję, jakość pracy, najlepsze materiały.

– Urządzanie wnętrz w wykonaniu AJI Studio przebiegało bardzo sprawnie – opowiada Maciej Mazurek, managing director firmy Westmark, dewelopera osiedla. – Budujemy kilka typów domów i rezydencji, m.in. Ascot, Berkeley, Chelsea. W zależności od liczby domowników i ich potrzeb są różnie aranżowane. Tu, po wykonaniu przez nasze ekipy wszystkich prac mokrych, całe wyposażenie domu (sofy, konsole, fotele, zastawa, obrazy, zasłony i wszystkie dekoracje) przyjechały spod Londynu. Brytyjscy styliści dopilnowali, aby każdy element wyposażenia znalazł się na swoim miejscu. W ciągu trzech dni dom był gotowy i wyglądał tak, jakby był zamieszkany od dawna.

Willę pana Karola dopieszczała śmietanka sprawdzonych fachowców i firm. Schody i drewniane podłogi są dziełem firmy Marchewka, zabudowy – Grala Meble, kwaterowe okna – suwalskiego CDM, kuchenne blaty ze świetlistego kwarcowego konglomeratu to Jachon, żeliwne kaloryfery z odlewanymi wzorami – Bogusz, drzwi – Klimek i Klimek, stylowe wyłączniki – Govena.

Wyposażenie AGD w kuchni to SMEG, ceramika i baterie łazienkowe – Duravit oraz dizajnerski Axor. Wielkanocnej stylizacji – na życzenie pana domu – podjęły się nasze współpracowniczki: stylistka Agnieszka Głowacka z Lawenda.co w Kazimierzu nad Wisłą i fotografka Aneta Tryczyńska. – Nasz pomysł na dom w wiosennym wydaniu to zestawienie modnych w tym sezonie złota, zieleni oraz błękitu, zarówno na tkaninach, porcelanowych ozdobach, jak i w dekoracjach. Zależało nam na ożywieniu kolorem monochromatycznego wnętrza, nadaniu mu lekkości i świątecznej przytulności – dodają.

> Zobacz także: Fiołkowa Wielkanoc – polski dwór urządzony z francuskim rozmachem <

Osiedle Ventana domy i rezydencje: ventana.pl

Tekst: Joanna Halena
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Agnieszka Głowacka