wiosenne dekoracje z tulipanów

Tulipany – pomysły na wiosenne bukiety nie tylko do wazonów

Zielono we wnętrzu

Wiosną tulipany rozkwitają wszędzie. Wyczarujesz z nich piękną dekorację w domu. Nietuzinkową kompozycję stworzysz nie tylko w wazonie. Rozejrzyj się, co masz pod ręką i ułóż niezwykły bukiet. Domowi floryści na start!

bukiety z tulipanówBukiety z tulipanów nie tylko do wazonów

Tulipany są wiotkie, więc możesz je połączyć z usztywniającymi bukiet gałązkami wierzby, forsycji lub baziami. Gdy kilka z nich obwiążesz sznurkiem lub wstążką, też będą trzymały się pionu. Gdy przykryjesz je kloszem, powstanie elegancka martwa natura, która udekoruje wnętrze.


Zamiast wazonu – w co włożyć kwiaty?

Ładnie wygląda taca, na której postawisz różne naczynka z tego samego kompletu. Na przykład dzbanek do kawy, mlecznik i filiżankę. W każde włóż inny rodzaj tulipanów. Nawet banalny wazon, przy którym postawisz drugi, mniejszy lub coś zabawnego, nagle stworzy miłą kwiatową opowieść z tulipanem w roli głównej.

dekoracje z tulipanówPomysły na wiosenne bukiety z tulipanów

Tulipany na długiej łodydze możesz włożyć do butelki, obwiązać wstążką i powiesić na meblu lub ścianie albo wsadzić w duży szeroki wazon i nalać wody tylko na jego dno. Bardzo ładnie wyglądają krótko obcięte kwiaty w niskim wazoniku z przezroczystego, bezbarwnego szkła.


Romantyczne dekoracje z kwiatów do domu

Oto prosty pomysł na kwiatową dekorację krzesła przed romantyczną kolacją: przyozdabiaj tulipanami bukszpanowy wieniec w kształcie serca. Albo inaczej: ułóż wiosenny bukiet. Do wazonu z kamionki włóż świeżo ścięte gałązki oraz kwiaty o puchatych główkach – tulipany, chryzantemy, goździki. Od razu zrobi się nastrojowo!

> Zobacz też: Pomysły na piękne bukiety i dekoracje z pelargonii <

jak zrobić bukiet z tulipanówJak pięknie ozdobić bukiety – szkło, sznurek i gałązki

Tulipany, hiacynty, gałązki z baziami pięknie wyglądają w prostych, szklanych naczyniach albo nawet w zwykłych słoikach. Z jutowego sznurka zrób dekorację, zaplatając go na naczyniu na różne sposoby – w gruby warkocz dookoła wazonu albo robiąc z cieńszych nitek coś na kształt koszyczka.

Tulipany to kwiaty, które sprawdzą się zawsze i wszędzie. Wyglądają pięknie i w oklejonej ozdobnym papierem puszce, i w eleganckiej chińskiej donicy. Zamiast klasycznego wazonu weź stary koszyk lub cynową formę do ciasta – a będzie bardziej rustykalnie i romantycznie.

Zobacz więcej pomysłów na romantyczne wiosenne bukiety z tulipanami w galerii zdjęć

Tekst: Beata Majchrowska, Blanka Kleszcz

Zdjęcia: Se7entyn9ne/ S.Rothe/ S.Zandera/ A.Schuetz/ Picture Press/ East News/ Flora Press/ Narratives/ Shutterstock/  Mak Media Agency/ archiwum wydawnictwa