Sprzęty kuchenne, które ułatwią świąteczne przygotowania

Sponsorowane

Coraz bliżej święta. Czas zakupów, gotowania i planowania, co zrobić z hurtowymi ilościami jedzenia… To oczywiście święta od kuchni, bo na tym się skupiamy w naszym tekście: jak sobie ułatwić przygotowania do świąt? 


1. Zakupy

Czy zakupy trzeba odkładać na ostatnią chwilę? 

Wydaje się, że jeśli chcemy, żeby produkty były świeże, szczególnie ryby, mięso, warzywa i owoce, powinniśmy ruszyć po nie najpóźniej dzień lub dwa przed uroczystością. I stać w wielkich kolejkach, tracąc cenny czas, a nawet ryzykować, że odejdziemy z czymś innym, niż planowaliśmy kupić, a w najgorszym wypadku - z niczym („przykro mi, sprzedało się godzinę temu”)… 

Jeśli chcecie uniknąć rozczarowania i oszczędzić sobie stresu, zakupy zróbcie na spokojnie, z rozwagą i kilkudniowym wyprzedzeniem. Tylko jak produkty mają doczekać do świąt? Wystarczy je zapakować próżniowo

Szuflada do pakowania próżniowego marki Fulgor Milano pozwala na zachowanie aromatu i wartości odżywczych produktów spożywczych czy przygotowanych potraw, dzięki hermetycznie zamkniętym woreczkom. Tak zapakowane produkty i potrawy mogą być przechowywane i wykorzystywane w późniejszym czasie. Podgrzewanie ich w niskiej temperaturze lub w piekarniku parowym pozwala na zatrzymanie smaku świeżej potrawy mimo upływu czasu. 

2. Gotowanie

Jak rozplanować gotowanie, żeby było efektywne i bezpieczne?

Świąteczne gotowanie to prawdziwe wyzwanie. Chcielibyście przygotować coś nowego i niebanalnego, ale nie wiecie jak lub boicie się efektu końcowego? 

{google_adsense}

Z pomocą przyjdzie… piekarnik! Program asystenta gotowania w urządzeniach Fulgor Milano z linii CreActive przypilnuje dania, jak doświadczony kucharz! Wystarczy wybrać przepis na panelu sterowania, a piekarnik sam dobierze odpowiedni program. 

Ale to nie wszystko, co oferują piekarniki Fulgor. Dzięki specjalnej sondzie można dokładnie skontrolować, czy potrawa osiągnęła zadaną temperaturę, a w piekarniku o szerokości 90 cm można upiec naprawdę duże sztuki mięsa dla licznej rodziny lub też uzyskać perfekcyjne efekty pieczenia, używając rożna obrotowego

Cenicie bezpieczeństwo w kuchni? W takim razie po raz drugi docenicie kuchenki i piekarniki Fulgor Milano. Wyposażone są w poczwórnie szklone drzwi, dzięki którym ich zewnętrzna powierzchnia zawsze pozostaje chłodna - poniżej 50 st. C (tzw. zimne drzwi), nawet podczas procesu pirolizy w temp. 460 st. C czy podczas pieczenia pizzy w 350 st. C. Poza tym posiadają blokadę panelu sterowania i drzwi, co przyda się szczególnie rodzicom młodszych dzieci, które chcą uczestniczyć w świątecznym gotowaniu. 

Święta wielkanocne to przede wszystkim jajka przyrządzane na sto sposobów i pieczone mięsa. A one pachną intensywnie… Warto zadbać o skuteczne odprowadzanie zapachów. Czyli efektywny okap kuchenny. Jeśli przy okazji będzie estetyczny i nowoczesny, to chyba tylko plus, prawda? 

Z pewnością spodoba się Wam okap do zabudowy sufitowej High-Light marki Faber. Jest bardzo elegancki i dyskretny, wyposażony w energooszczędny i cichy silnik BRS oraz oświetlenie LED o niskim zużyciu energii i ciekawym kształcie. Wydajność okapu wynosi 720 m³/h, a jego klasa energetyczna to A+. Dostępny w wersji ze stali nierdzewnej i w kolorze białym, matowym. 

3. Nadmiar jedzenia

Co zrobić z jedzeniem, które zostało nam po świętach? 

Zjeść jak najwięcej? Rozdać gościom? Wyrzucić?... W żadnym razie! Trzeba je po prostu… zamrozić. 

Szybkie schłodzenie lub zamrożenie pozwala na konserwację żywności na dłuższy czas, bez powstawania kryształków lodu oraz zapobiegając działaniu bakterii. Usługę taką oferuje schładzarko-zamrażarka szokowa "blast chiller" Fulgor Milano. Można do niej włożyć jeszcze ciepłe potrawy, aby je szybko schłodzić lub zamrozić. Błyskawiczne obniżenie temperatury pozwala na zachowanie naturalnych cech dania i powoduje natychmiastowe zatrzymanie procesów rozkładu

Urządzenie oprócz chłodzenia i mrożenia ma także funkcję podgrzewanie do 70 st. C, co pozwala na przygotowanie potraw wg receptur "slow cooking" oraz aromatycznych, gęstych sosów. Sprzyja też wyrastaniu ciasta drożdżowego - pomoże więc przygotować wielkanocną babę!  


więcej informacji: 
www.okapyfaber.pl
http://www.faberspa.com/pl/
www.fulgor-milano.com/pl/

zdjęcia: materiały prasowe