Idzie jesień... Zapraszamy na przegląd wkładów kominkowych Hajduk 2016!

Wkrótce rozpocznie się sezon grzewczy. Warto się przygotować. A wiadomo, że nic nie umili nam długich, zimnych wieczorów lepiej niż kominek!

W ofercie seryjnej firmy Hajduk są już dostępne wkłady kominkowe z serii Smart XL o panoramicznych wymiarach drzwi 550 mm szerokości i 450 mm wysokości. Ich głębokość (450 mm) umożliwi wykonanie zabudowy kominkowej nie zajmującej zbyt dużo miejsca w salonie.  

Dostępne są warianty z drzwiami bezramowymi prostymi i dwustronnymi, otwieranymi na bok i do góry. Do wyboru wykończenie standard lub ozdobne Lx Inox. Modele z drzwiami otwieranymi do góry wyposażone są w nowoczesny i ergonomiczny reling ze stali szczotkowanej, a lekką i precyzyjną pracę zapewnia mechanizm CLING.

Seria Smart XL jest świetną propozycją dla osób poszukujących nowoczesnego, bogato wyposażonego i solidnego kompaktowego wkładu kominkowego z ładną wizją ognia.

{google_adsense}

Przegląd wkładów kominkowych Hajduk 2016

Wkład kominkowy Smart 3PLh
To pierwszy taki wkład kominkowy polskiej produkcji - z drzwiami bezramowymi trójstronnymi, otwieranymi do góry. Wymiary drzwi: 470 mm szerokości, 470 mm głębokości, 510 mm wysokości. To idealny wkład kominkowy o pięknej wizji ognia z trzech stron w kompaktowym wymiarze. Eleganckię zapewnia reling ze stali szczotkowanej. Moc nominalna: 7,5 kW.

Seria wkładów Smart XLT
Wkłady Smart XLT mają wymiary drzwi 550 mm szerokości i 450 mm wysokości, głębokość całkowita 450 mm. Dzięki nim zabudowa kominkowa nie zajmuje zbyt dużo miejsca w salonie. Dostępne są warianty z drzwiami bezramowymi prostymi i dwustronnymi, otwieranymi na bok i do góry. Możliwe jest wykończenie standard lub ozdobne Lx Inox. Moc nominalna: 6,5 kW. Świetna propozycja do domów energooszczędnych. 

Seria wkładów kominkowy Volcano BTh
Wkłady kominkowe o szerokości drzwi 850 mm. Dostępne są Volcano BTh z drzwiami prostymi, Volcano 2BPTh/2BLTh z drzwiami narożnymi oraz Volcano 3BTh z drzwiami trójstronnymi. Wszystkie z drzwiami bezramowymi otwieranymi do góry z nowoczesnym i ergonomicznym relingiem ze stali szczotkowanej. 

Wariant prosty i narożny wyposażone są w mechanizm CLING z dosunięciem drzwi do korpusu w końcowym momencie zamykania. Paleniska tych wkładów mają głębokość całkowitą tylko 50 cm, umożliwiają więc wykonanie zabudowy kominkowej niezajmującej dużo miejsca. Ułatwiają też montaż w domach o umiarkowanej powierzchni mieszkalnej. Pomimo dużej i efektownej szerokości drzwi moc nominalna tych palenisk wynosi 11 kW. 

Wszystkie wkłady Hajduk wyposażone są w wyjątkowo wysoki czopuch z rurą płomiennicą dla odzysku jak największej ilości ciepła, wyciągany popielnik w formie wiaderka, nóżki i śruby dla ustawienia wkładu i zniwelowania nierówności podłoża, puszka z króćcem fi 150 mm do podłączenia powietrza z zewnątrz.

Ekonomiczne i ekologiczne spalanie zapewnia system Jet Stream Superior, a utrzymanie szyby w czystości wspomaga system Clear View. Prędkość spalania jest regulowana płynnie ręcznie. Wkłady spełniają wymogi normy ogólnoeuropejskiej EN 13229, a także – dzięki bardzo dużemu ograniczeniu emisji CO i pyłu – spełniają zaostrzone wymogi BImSchV Stufe 2 dla Niemiec, art.15a 2015 dla Austrii oraz LRV dla Szwajcarii.  

Średnie sprawności wynoszą dla wkłądów odpowiednio: Smart 3PLh – 85%, Seria Smart XLT – 84%, Seria Volcano BTh – 82 %.
Zużycie drewna: Smart 3PLh – 2,4 kg/h, Smart XLT – 2 kg/h, Volcano BTh – 2,9 kg/h. 

Pełna oferta: www.hajduk.eu
Kontakt: info@hajduk.com.pl
Fot.: materiały promocyjne