Pomysł na prezent – biżuteria dla znaków zodiaku

Pomysł na prezent – biżuteria dla znaków zodiaku

Biżuteria

Czym udekorować damski dekolt? Podpowiedzą gwiazdy, które znają nas na wylot. Oto biżuteria według znaków zodiaku, dopasowana do naszych charakter(k)ów.

biżuteria dla znaków zodiaku baran

 

Naszyjnik dla Barana

Świecidełka? Dla Pani Baran to tylko drogowskazy na ciele, które mają naprowadzić męski wzrok tam, gdzie trzeba. Patrz – dekolt. Prędzej obwiesi się ogromnymi koralami z odpustu, niż ozdobi delikatnym wisiorkiem od Cartiera. Niezmordowana prowokatorka, biżuterię traktuje instrumentalnie, jako rzecz raczej do szybkiego zdejmowania niż noszenia. Prędzej wyda na podróż niż na prawdziwe złoto, więc naszyjniki mogą być niedrogie, azjatyckie, byleby się na nich coś działo.

Pomysł na prezent: czerwony naszyjnik od Kenneth Jay Lane, silvertreeentertainment.com, albo „Nuvola” (Chmura), altrosguardojewels.it

> Zobacz także: Horoskop wnętrzarski: kolory dla znaków zodiaku <

naszyjnik dla bykaBiżuteria dla Byka

Pani Byk niechętnie zostawia napiwki, chętnie zaś prosi szefa o podwyżkę. Nigdy głośno, zawsze przewracając oczami. Ogólnie nie lubi się wychylać. Za nic w świecie nie założy niczego czerwonego. Barwy ochronne wymyślono dla niej, żeby mogła wizualnie stopić się z ukochanym ogródkiem. Wie, czego chce, po cichu wypełnia swój plan, ale dla otoczenia ma duszę żuczka.

Pomysł na prezent: naszyjnik z kolekcji Insekty. W jej ulubionym zielonym kolorze i z zabawnymi nitami, które sygnalizują, że jak trzeba, to je dociśnie..., orska.pl

biżuteria dla bliźniątNaszyniki dla Bliźniąt

Pani Bliźniak jest błyskotliwa, ruchliwa, rzuca aforyzmami i patrzy, czy robią wrażenie. Na ustach ma tysiąc pytań. Ogólnie mielenie jęzorkiem to jedno z jej ulubieńszych zajęć. No i podróże, najlepiej dalekie. Jej żywioł to nieustanny ruch, dlatego biżuteria z podróżniczymi aluzjami będzie w sam raz.

Pomysł na prezent: naszyjniki dekorowane motywami z map słynnych miast (np. złoto-czarny Dubaj czy czerwono-srebrny Rzym), mariadiana.it

naszyjnik dla rakaBiżuteria dla Raka

Pani Rak... trzeba na nią chuchać, nigdy nie wolno krytykować ani wyśmiewać. Bardziej od ognia boi się plotek, lubi po rakowemu się wycofywać, dlatego rzadko robi karierę. Ale za to kolekcjonuje różne rzeczy i dba o swoje dobra jak oszalała. Trudno jej wybić z głowy skłonność do szarych sweterków i szarych szalików. Należy ożywiać ją bardzo powoli, od drobnych akcentów koloru. Może się uda, trzymamy kciuki i proponujemy coś bardzo odważnego jak na Raczka.

Pomysł na prezent: błękitny porcelanowy Reef Blu Cobalto, mariadiana.it

biżuteria dla lwa

Naszyjnik dla Lwa

Kobieta spod znaku Lwa to urodzona pani kierownik, wokół której gromadzą się rozmaici pieczeniarze i wyznawcy. Łasa na komplementy oraz błysk fleszy, nawet we własnym domu chodziłaby po czerwonym dywanie. Ale trzeba przyznać – ona to potrafi! Wciśnie się w niebotyczne szpilki czy kostiumiki, w których potem jedzie pół dnia na bezdechu. Jej przejście ulicami może generować dodatkowe korki w ruchu kołowym. Niewygodny, ale ekscentryczny naszyjnik przyjmie z honorem i udręczy nim piękną szyję.

Pomysł na prezent: korale ze złoconej porcelany i gresu, mariadiana.it


 

biżuteria dla panny

Naszynik dla Panny 

Panna nie zrobi szalonego striptizu rodem z filmu „9 i pół tygodnia”, bo ona przecież zawsze po zdjęciu jakiejś części garderoby musi ją starannie ułożyć. Film erotyczny z jej udziałem trąciłby wojskowym drylem... Cóż, ale poza tym naprawdę tonie w morzu zalet. Główna jej wada to mówienie, że coś nie jest idealne. Kupujcie jej prezenty wytrwale i nie oczekujcie zachwytu. Kiedy po latach coś jej się naprawdę spodoba, to będzie wasz najszczęśliwszy dzień w życiu. Sprawcie jej biżuterię logiczną, symetryczną, żadnej awangardy.

Pomysł na prezent: naszyjnik Ma_Sai, amcardillo.com

naszyjnik dla wagi
Naszyjnik dla Wagi 

Gdyby istniało ministerstwo popadania w zachwyt nad światem, Pani Waga zostałaby jego szefem. Ciągle się czymś nieznośnie fascynuje, a to barokową frazą, a to jakimś „fłagra” albo szkicami Picassa. Kocha się w sklepikarzach i światowej sławy pisarzach. Dom może zarastać, kiedy ona ma właśnie fazę na Strawińskiego i bez przerwy słucha jednej płyty (jest udręką dla sąsiadów). Na szyi może mieć tylko jakieś ekstremum, unikat. Będzie umierać z lęku, że to zaraz zgubi.

Pomysł na prezent: naszyjnik z serii Abstract Design Collection, lora-nikolova.com

> Zobacz także: Designerski horoskop – pomysły na prezent do domu dla znaków zodiaku <

biżuteria dla skoropiona
Biżuteria dla Skorpiona

Pani Skorpion jest bystra, spostrzegawcza, wystarczy jej rzut oka, żeby ocenić dowolną sytuacją. Trochę przy okazji tyranizuje otoczenie. Pracowita jak wół i waleczna. Idealna pani detektyw, drużynowa, tajny agent (trudna do rozgryzienia). Będzie niezmordowaną kochanką do późnej starości. Chętnie zawiesi sobie coś prowokacyjnego.

Pomysł na prezent: wisior ze szkielecikiem kruka, nhmshop.co.uk

 

naszyjnik dla strzelcaNaszyjniki dla Strzelca

Pani Strzelec przez życie idzie z podniesioną głową, zawadiackim krokiem. Pełna energii, lubi się śmiać, a wręcz chichotać w nieskończoność. Co ma w sercu, to i na ustach, więc niekiedy powoduje towarzyskie kataklizmy. Mężczyźni ją uwielbiają za bezproblemowość, ale muszą pamiętać, żeby nie urazić jej poczucia honoru. Bo wtedy – trzask-prask i bajka pod tytułem romans szybko się skończy. Daj jej kolię, będzie zachwycona. Podaruj jej mały wisiorek, też będzie szczęśliwa.

Pomysł na prezent: Rings of Saturn, melancholia.co lub naszyjnik Statement, etsy.com

biżuteria dla znaków zodiaku koziorożecNaszynik dla Koziorożca

Pani Koziorożec ogólnie w życiu jest trochę sztywna, mało ruchliwa, pozornie szorstka. Z biegiem lat zyskuje, nawet na urodzie. Raczy otoczenie nutą czarnego humoru, który niczym w starej beczce z winem odłożył jej się na dnie po latach pełnych wyrzeczeń.

Pomysł na prezent: dajmy jej coś niekonwencjonalnego, np. Pagan z porcelany i metalu, mustache.pl

naszyjnik dla wodnikaBiżuteria dla Wodnika

Ostatnia do jakiejś kolektywnej roboty. Pani Wodnik chadza własnymi drogami jak kot i najchętniej zajmuje się przemyśleniami. Poczucie wolności rozwinęła do samotniczego obłędu. Ma alergię na głupotę i nudziarstwo, a do tego żyłkę wynalazcy. Woli myśleć o czarnych dziurach i antymaterii niż o tym, co by tu na obiad ugotować. Chętnie zawiesi na sobie coś dziwnego, acz mało dekoracyjnego.

Pomysł na prezent: naszyjnik Nefro z motywem paproci, orska.pl lub etniczny Fringed Rope, etsy.com

biżuteria dla ryb


Naszyniki dla Ryb

Pani Ryba chce mieć i męża, i kochanka, zjeść ciastko i ciągle je mieć. W realizacji tych sprzeczności pomaga jej wrodzona inteligencja i nadludzka pracowitość. Lubi posiadać, chociaż wcale po niej tego nie widać. Lubi morze i alkohol. Ogólnie płyny są jej bliskie, podobnie jak kolory wody.

Pomysł na prezent: wisior z ametystem, nhmshop.co.uk lub naszyjniki z kolekcji Etnoart, orska.pl


> Zobacz także: Pomysł na prezent: najładniejsze stojaki i podstawki na biżuterię <

OPRACOWANIE: BEATA MAJCHROWSKA
ZDJĘCIA: SERWISY PRASOWE FIRM
ZDJĘCIE GŁÓWNE: SHUTTERSTOCK, NIŻEJ: Naszyjnik z mosiądzu z kryształkami Swarovskiego, różowym kwarcytem i koralowymi paciorkami, acampora.nl

BIŻUTERIA MAREK: ALTRO SGUARDO, ANNA MARIA CADRILLO, MARIA DIANA, LORANIKOLVA, AMCARDILLO POCHODZI Z TARGÓW HOMI: HOMIMILANO.COM