kolory wnętrz dla znaków zodiaku

Horoskop wnętrzarski – sprawdź, jakie kolory wnętrz pasują do twojego znaku zodiaku

Jak to urządzić?

Znaki zodiaku a kolory wnętrz? Czerwień stworzono dla Barana, dlatego jeśli za partnera ma Byka, w kwestii dekoracji wnętrz się nie dogadają. Lwa żaden kolor nie zadowala bardziej niż złoto, zaś Ryby lubią dodatki w odcieniach błękitu, brzoskwini i fioletu. Przeczytaj kolorystyczny horoskop dla wszystkich znaków zodiaku i zainspiruj się!

Horoskop kolorystyczny dla znaków zodiaku – czerwień to najlepszy kolor dla Barana

Półcienie i półśrodki nie bardzo go interesują. Szarym pulowerem można go straszyć po nocach… W najbliższym otoczeniu musi mieć coś żywego, na czym mógłby zawiesić swoje bystre, zalotne, prowokacyjne spojrzenie. Czerwień stworzono dla niego, dlatego jeśli za partnera ma Byka, w kwestii dekoracji wnętrz się nie dogadają. Mogą wypłynąć nawet papiery rozwodowe, ale zwykle kończy się wszystko tak samo – Baran wydaje dyrektywę i trzeba się dostosować. Ale jak tylko sobie wszystkich domowników podporządkuje, tryska słodyczą i udaje liberała.
 

Kolory wnętrz dla znaków zodiaku – idealne odcienie dla Byka to brązy i zielenie

Przysłowiowa płachta źle na niego działa i wszelkie wściekłe kolory w domu też. Byk ciąży ku ziemi, bo to jego żywioł, a tym samym ma skłonność do barw bezpiecznych i naturalnych. Wybierze raczej zgniłą zieleń albo butelkową (o, tak, to mu się dobrze kojarzy) niż limonkową. Nurza się w brązach i czerniach, to go uspokaja, a jednocześnie pozwala ograniczać wydatki. Ciemne rzadziej się pierze, więc mniej schodzi proszku, mniej wody, więc zaskórniaków jakby więcej. Byczek nie lubi szastać pieniędzmi, dopóki farba nie zejdzie ze ścian, nie namówicie go na remont. 

> Zobacz także: Modne kolory ścian – 20 pomysłów na kolory ścian w salonie, kuchni i sypialni <


Horoskop kolorystyczny dla znaków zodiaku – żółty to najlepsza barwa dla Bliźniąt

Bliźnięta są tu i tam jednocześnie, towarzyskie, roześmiane, ciągle na walizkach. A w domu? Musi być lekko i wesoło. Dla nich wymyślono kolor żółty, ładne i niepotrzebne gadżety. Ich fascynacje bywają zaraźliwe, ich przysięga milczenia – najśmieszniejsza na świecie. Chcesz być sławna na całe miasto? Powiedz im coś w sekrecie. Urządzają się z gustem, nie żałują na to środków, a poza kolorem żółtym dobrze im w domu zrobią akcenty zielenie w odcieniu trawy i różu. Kontrasty po prostu oddają podwójną naturę Bliźniąt.
 

Najlepsze kolory do mieszkania dla Raka – błękity, szarości i morska zieleń

Te maminsynki i córeczki tatusia bardzo się ociągają z opuszczeniem rodzinnego gniazda, a jak już to zrobią, to biada ich małżonkom. Nigdy nie ugotują tak samo dobrego rosołku, do jakiego Raczek przywykł. I zdobycie tytułu Master Chefa w niczym nie pomoże. Najbardziej wycofany ze wszystkich znak zodiaku kocha strefę cienia, a także kolor szary. Trzeba potajemnie ożywiać mu wnętrze choćby akcentami błękitu, morskiej zieleni czy musztardy. Może nie zauważy.


Kolory wnętrz dla znaków zodiaku – złoty to najlepszy kolor dla Lwa

Woli raczej wygrzewać w słońcu swoją grzywę, niż spędzać godziny w kuchni nad pichceniem antylopy sous-vide. Raczej salon to jego naturalne otoczenie, i to salon pełen blasku. Złoto – żaden kolor nie zadowala go bardziej. Czy to plomba w zębie, kabelek we wzmacniaczu czy po prostu świecznik. O tak, na nim lubi bywać. Jeśli nie złoto w domu, to chociaż miedź, a jeśli i tego mu partnerka zabrania, to chociaż pomarańczowy. Odebrać Lwu jego letnie, złociste kolory to prawie jak ogolić mu nocą grzywę albo nie uraczyć z rana jakimś pochlebstwem. Czysta potwarz!
 

Najlepsze kolory do mieszkania dla Panny – niebieski, szary i odcienie brzoskwini

Tak jak są ludzie, którzy lubią sobie podjeść, tak Panna lubi pozrzędzić. Czerpie z tego duuużą satysfakcję i biada temu, kto usiłuje ją za wszelką cenę zadowolić. Po co, kiedy chodzi o to, żeby nie było dobrze? Kolory nie powinny jej drażnić, muszą być stonowane – jasny błękit, szarość, czerń, trochę brzoskwini, żeby jej życie pełne krytyki nieco rozchmurzyć. Będzie dyskutować, szukać drugiego dna we wszystkim, ale bycie z nią i tak ma swoje zalety. W czasie wojny wykarmi pułk ze swoich zaskórniaków. Nigdy nie zaciągnie was do jubilera i nie zażąda nocy w Hiltonie. Jak to mówi – bylebym miała gdzie głowę przyłożyć. 


Wnętrzarski horoskop kolorystyczny – blady róż i kremowy to ulubione barwy Wagi 

Kolory do domu wybiera takie, żeby… nie wyglądać w nich staro. Tonom ziemistym, szarym i niebieskawym mówi: „Dziękuję, moja cera tego nie zniesie!”. Blady róż i twarzowy kremowy to jej tajni sojusznicy w pielęgnowaniu miłości własnej. Poza lustrami w każdym pomieszczeniu i wanną do wiecznego wylegiwania się i wiszenia na słuchawce potrzebuje lodówki w rozmiarze XXL, bo nic, co zaczęte, nie może być dojedzone, acz wyrzucić szkoda. Potrafi znaleźć w jej zakamarkach kabanosa sprzed lat i czule się nad nim rozwodzić. 
 

Najlepsze kolory do domu dla Skorpiona – fioletowy, czarny oraz granatowy

Nie zna granic poświęcenia i złośliwości. Za młodu nieśmiały, potulny i niepozorny, na stare lata gryzie bez opamiętania. Schodźcie mu z drogi zawczasu albo od razu zaciągajcie do łóżka. Tam tylko znajdziecie chwilę oddechu… Kolory w domu lubi ciemne, trochę posępne, by na tym tle rozgrywać swoje namiętne batalie. Czerń, fiolet, granat i bez wielkich deseni, a już nigdy, przenigdy żadnych kwiatków, różyczek i mizdrzenia się. To poważny znak zodiaku, spod Plutona, najdalszej z gwiazd…

 

Kolory wnętrz dla znaków zodiaku – idealne odcienie dla Strzelca to szafirowy zielony, żółty i złocistobrunatny

Specjalnością zodiakalnego Strzelca są tarapaty. Głównie dlatego, że najpierw zaczyna działać, a potem dopiero myśleć. Dla niego szklanka jest zawsze do połowy pełna. Nawet jeśli przepuścił majątek w kasynie, nie daje tego po sobie poznać. Kolory w domu powinny utrzymywać go w aurze wiecznych wakacji – jakby wokół rosły chabry i słoneczniki. Szafranowy żółty, szafirowy zielony, toskańskie ugry… On musi zdobywać świat, nawet jak leży na sofie i ma swoją codzienną galopadę myśli – co by tutaj dziś ustrzelić, żeby wywrzeć niezapomniane wrażenie. 
 

Znaki zodiaku a barwy wnętrz – granatowy, czarny, szary i khaki to kolory dla Koziorożca

Koziorożec nie znosi sprzeciwu, najlepiej od razu przyznać mu rację i dopiero później dojść do identycznych wniosków. Bo Koziorożec jest inteligentny i przenikliwy. Analizuje wszystko dogłębnie, nie trawi głupoty, choćby nie wiadomo jak upudrowanej. Dom urządza na poważnie i daleko od słodkich pasteli. Granatowy, czarny, szary, khaki – to są barwy, w których dobrze się czuje, a najlepiej jest mu, kiedy pracuje. Najczęściej nie zdąża za życia nacieszyć się swoim majątkiem. Roztrwonią go potem jego rozrzutni potomkowie.


Kolory wnętrz dla znaków zodiaku – biel, srebrny i liliowy dla Wodnika

Zodiakalny Wodnik to indywidualista posunięty do granic skrajnego zdziwaczenia, który traktuje dom jak gniazdo pełne własnych tajemnic. Rzadko do niego zaprasza, niezależnie, czy jest wysprzątane na glanc, czy przypomina stajnię Augiasza. Tutaj knuje, wpada na genialne pomysły, rozkoszuje się własnym towarzystwem. Potrzebuje kolorów eterycznych, jasnych – biel, srebro, pastelowy liliowy, bo wtedy najlepiej mu się buja w obłokach. Rzadko z nich schodzi na ziemię, żeby zasiać trochę twórczego fermentu, powkurzać innych i znów „odlecieć”.
 

Najlepsze kolory wnętrz dla Ryb – odcienie błękitu, brzoskwini i fioletu

Kłębią się w nich silne emocje, chociaż z twarzy przypominają czasem pokerzystów. Niby chłodne, wykalkulowane, ale jak już uczucia w nich wzbiorą (a lubią je kumulować), to okazują się namiętnymi kochankami albo też zaciekłymi wrogami. Przypisywane im są wszelkie odmiany morskich błękitów, choć w domu dobrze im robią dodatki w barwach brzoskwini czy fioletu. Ale czy to naprawdę polubią? Sto lat życia z Rybami to za mało, żeby rozgryźć ich tajemnice. 

> POZNAJ HOROSKOP ROCZNY NA 2022 w naszym astrologicznym serwisie Astromagia.pl <

Tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcie główne: Aneta Tryczyńska

ZDJĘCIA: ANETA TRYCZYŃSKA, ANNIE SLOAN, ESSENTIAL HOME, I LOVE LINEN, DEBENHAMS, RAFAŁ LIPSKI, DUNELM, JOHN LEWIS, DELIGHTFULL, SHUTTERSTOCK