werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Kolorowy dizajn

Design

Pomysł był prosty: kanapa miała być zgrabna i... zmienna jak kobieta. Kati Meyer-Brühl to się udało.

Jest jednym z najczęściej nagradzanych projektantów – dostała już 50 nagród. Za każdym razem werdykt jury brzmi podobnie: meble nie są nudne, wprowadzają odrobinę humoru do codziennego życia, zachęcają do zabawy w projektanta, no i – jak przystało na północne wzornictwo – są robione solidnie i w zgodzie z naturą. Oto trzy powody, dla których warto mieć sofy i fotele Kati Meyer-Brühl.

Kształt. Zgrabne i w wesołych kolorach (pudrowe albo soczyste). Fotel Morning Dew ma oparcie jak płatki kwiatów (inspiracja lotosem), sofa Bridge to oczywiste nawiązanie do mostu, Jo jednym przypomina literę j, innym dawne kanapy typu tetate, na których toczyły się intymne rozmowy.

Na miarę. Projektowane z myślą o przeprowadzkach albo powiększaniu rodziny. Regulowane oparcie, podnoszone zagłówki – to banał. Mosspink ma niskie podparcie złożone z kilku niby-otoczaków, które można do woli przekładać: grupować jedne na drugich lub ustawiać grzecznie w rządku. Z kolei sofę Chess, inspirowaną szachami, złożymy w literę L, szezlong czy tradycyjny narożnik. Albo rozbijemy na dwa fotele. Nie mówiąc o modelach, do których sami dobierzemy tkaninę – inną na oparcie, inną na siedzisko. Słowem, Kati wciąga nas w projektowanie, to my ostatecznie decydujemy, na czym chcemy siedzieć.

Eko. Chodzi nie tylko o to, że tkaniny produkowane są z wełny owiec hodowanych w ekologicznych gospodarstwach, ale też o samo podejście do mebla. W większości kanap Kati (jak Chess czy Jo) wymienimy obicia, więc sofy starczą na dłużej. Dwa – obracając poduszki czy przestawiając elementy kanapy, zmieniamy jej wygląd, więc szybko nam się nie znudzi. Nie kupujemy co chwila nowych mebli i tym samym dbamy o środowisko.

Zaangażowanie Kati przyniosło sukces jej rodzinnej firmie – sześć lat temu marka Brühl, jako jedyny producent mebli tapicerowanych w Niemczech, została wyróżniona prestiżowym certyfikatem Der Blaue Engel, najstarszym ekologicznym znakiem na świecie – za dbałość o środowisko i przyjemne wzornictwo.

Tekst: Monika Utnik-Strugała
zdjęcia: BRÜHL
Meble Kati Meyer-BRÜHL kupimy w sklepie Dado design.

reklama
reklama
reklama