Trendy z targów

Design

Odwiedziliśmy najważniejsze targi dekoracji wnętrz, HOMI i Maison & Objet, i wiemy, co będzie najmodniejsze w tym roku.


Coś z ogródka
Sztuczne kwiaty i warzywa robią karierę! Ale wyglądają tak naturalnie, że chce się je wstawić do wody. Kwiaty kwitną na tkaninach, talerzach albo bywają porcelanowymi dekoracjami (Sia). Warzywa zamieniają się w wazony i wazy.

Chmury, liście, kolory nieba

Błękit, zieleń i wszystkie odcienie tego, co pomiędzy nimi - barwy morskiej toni są na fali. Drobiazgi w takich kolorach to must have sezonu. Do tego podpatrzone w naturze wzory na tkaninach i tapetach: motywy fali, puszyste obłoki, liście, gałązki.

Czas na egzotykę
Palmy (jeśli się da, to jak najbardziej żywe), dzikie zwierzęta z dżungli, pawie pióra – tropiki wkraczają na salony. I nie tylko jako drobiazgi, na przykład porcelanowe figurki. W egzotyczne motywy śmiało można pomalować nawet największą i najstarszą komodę. Będzie oryginalnie i zabawnie.  A pawie pióra? Te najczęściej zobaczymy na tapetach i tkaninach.

Klasyka na wesoło
Fotel z kawałkiem nieba albo bankietka z papugami. Stylowe przedmioty obijamy szalonymi tkaninami albo malujemy we współczesne wzory. Dzięki temu nie trącą myszką, tylko przeżywają drugą młodość, przy okazji zdradzając poczucie humoru twórców.

Opracowała: Beata Majchrowska, Anna Olga Chmielewska
Zdjęcia: serwisy prasowe firm
Więcej na: www.maison-objet.com, www.homimilano.com. Następna okazja, by zobaczyć Homi 14-17 września.

reklama