#zostańwdomu czytaj e-wydanie - tylko 8,99 zł
reklama

Jadalnia na tarasie, aranżacje

Kolekcje

Latem nie ma nic przyjemniejszego, jak jedzenie na świeżym powietrzu. Kawa przed pracą, podwieczorek po pracy, a w weekend kolacja przy świecach i lampionach. Jak urządzić letnią jadalnię na tarasie?

Może być romantycznie jak u Jane Austen, sielsko jak u Czechowa albo u Stinga w Toskanii. Filozofii wielkiej tu nie ma, bo wstarczą stół i wygodne krzesła lub fotele w odpowiednim stylu. W zależności od rodzaju aranżacji dobierzemy także odpowiednie dodatki, dekoracje i tkaniny.

Jeśli podoba wam się styl prowansalski, zadbajcie, by na tarasie pojawiły się wiklinowe i rattanowe fotele i stół z kamiennym blatem. Wokół ustawcie donice z postarzanej ceramiki, drewniane skrzynki pomalowane na biało, na stole ustawcie bukiet lawendy.

CZYTAJ TAKŻE: Jak uprawiać lawendę w domu?

Romantycy niech wybiorą meble z kutego żelaza: okragły stolik, krzesła z ozdobnymi wygięciami. Na krzesłach mogą pojawić się dekoracyjne poduszki lub kolorowe wygodne siedziska (z falbankami, wzorami, haftami), na stole biały obrus. Oczywiście nie może zabraknąć kwiatów w wazonie, a podwieczorek podajmy na porcelanie w angielskie różyczki.

Miłośnicy stylu skandynawskiego z przyjemnością zasiądą przy drewnianym "surowym" stole, a zakochani w stylu country i rystykalnym w babcinym fotelu.

W naszej galerii znajdziecie ciekawe aranżacje. Zapraszamy.

POLECAMY TAKŻE: Kwiaty na balkon z czterech stron świata

Tekst: AD/red.wer.

Zdjęcia: East News

reklama
reklama
reklama