werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Nowe projekty Moroso

Kolekcje

Włoska marka Moroso wielokrotnie współpracowała z gwiazdami światowego designu. Patricia Urquiola, Marcel Wanders, Antonio Citterio, Nendo, Daniel Libeskind czy Tomasz Rygalik  - to właśnie im marka zawdzięcza wiele oryginalnych pomysłów. Tym razem Moroso do współpracy zaprosiło Muzeum Tkanin w Lyonie. 

Unikatowa i romantyczna kolekcja Moroso to ekskluzywna mieszanka stylów, historii i rzemiosła. Muzeum Tkanin w Lyonie znane jest z szerokiej współpracy z projektantami. Misją  tej szacownej instytucji jest inspiracja i wspieranie szeroko pojętej twórczości. Artyści i projektanci są reguralnie zapraszani przez Muzeum do odkrywania bogactwa zbiorów i korzystania z nich dla własnych kreacji. I właśnie tkaniny odgrywaja w kolekcji kluczową rolę. Przepiękne tkaniny inspirowane są tradycyjnymi ręcznie malowanymi materiałąmi, których motywem przewodnim są kwiaty. Tym samym sztandarowe projekty Moroso słynące z ekstrawaganckich rozwiązań zyskują zupełnie nowy wymiar. 

Patrizia Moroso produkcję tkanin powierzyła firmie Rubelli. Dzięki wzorom i wykonaniu sztandarowe projekty Moroso znane z ekstrawaganckich form i rozwiązań zyskały zupełnie nowy charakter. 

fot. materiały prasowe

reklama
reklama