Złoto ponad wszystko

Kolekcje

Dreaming in the Clouds, czyli śniąc w obłokach. Tak nazywa się najnowsza kolekcja Roberto Giovannini, florenckiej firmy, która od 65 lat tworzy ręcznie robione stylowe meble. Nie ogląda się na trendbooki i szybko mijające mody, tylko sięga do tradycji wielkich ebenistów z dawnych epok.

Do sypialni znajdziecie komodę w stylu XVIII-wiecznych mebli weneckich. W przedpokoju może stanąć okrągły stół ze stopą rzeźbioną w liście akantu, dla którego inspiracją było wyposażenie medycejskiej willi La Petraia.

A co powiecie na lampę z białym abażurem rzeźbioną i złoconą dokładnie tak, jak to robili rzemieślnicy w XVII-wiecznej Toskanii?

Roberto Giovannini słynie nie tylko z perfekcyjnej obróbki drewna, które jest bazą mebli, oraz marmurowych blatów – tych zresztą mamy do wyboru aż osiem rodzajów, od białej karrary do zielonej gwatemali.

Przykuwają oko także detale, np. gipsowe tondo z klasycznym reliefem otoczone drewnianą, ręcznie postarzaną ramą. Niektórzy na widok takiego rzemiosła mogą się rozmarzyć i pobujać w obłokach...

Opracowanie: Beata Majchrowska
Zdjęcia: Roberto Giovannini