jak udekorować stół na wigilię

Jak udekorować stół na Wigilię? Pięknie nakryte stoły na cztery sposoby

Dekoracje

Jak udekorować stół na Wigilię? W wiktoriańskiej zielni, błyszczącym złocie, a może klasycznej czerwieni? Niech kolorowe dekoracje na świątecznych stołach oczarują gości. Wybraliśmy najpiękniejsze zdjęcia, inspiracje i aranżacje.

reklama

1/4 Jak udekorować świąteczny stół?

W stylu angielskim – kolorowo i klasycznie jak w Londynie

Jak ozdobić świąteczny lub wigilijny stół w stylu angielskim? W dekoracjach niech króluje wiktoriańska zieleń. Ze złotem wygląda bardzo wytwornie. W aranżacji stołu na Boże Narodzenie sprawdzi się też krata, na przykład na świątecznych serwetach i obrusie. Wybierz sztućce w odcieniach złota i dopasuj je do zastawy stołowej w odważniejszych kolorach – szmaragdowej zieleni, ciemnym błękicie i czerwieni. Mile widziane są świąteczne ozdoby, takie jak: dziadek do orzechów, konik na biegunach, gwiazdy betlejemskie, dzwoneczki, wianki bożonarodzeniowe oraz świeczniki i latarenki.

> Zobacz także: Bombki nie tylko na choince – pomysły, jak ozdobić dom na święta <

 

2/4 Jak udekorować stół na Wigilię?

W stylu glamour – wytwornie i z błyskiem jak w Nowym Jorku

Do dekoracji stołu wigilijnego w stylu glamour wybierz perłowe szarości, śnieżną biel, złoto oraz elegancką czerń. Ozdabiaj stół świecami w kryształowych latarenkach, lśniącymi miseczkami pełnymi połyskujących szklanych bombek, światełkami choinkowymi. Nie zapomnij o eleganckim wianku bożonarodzeniowym przystrojonym jemiołą. W aranżacji świątecznego stołu w stylu glamour wszystko musi błyszczeć, nie tylko wypolerowane sztućce. Dlatego wybierz złote talerze i filiżanki, podkładki ze złotą nitką oraz kryształowe szklanki i kieliszki. Dekoracje mogą być bogato zdobione, trzeba je tylko zestawiać z odpowiednim umiarem.

> Wypróbuj przepisy na wykwintne dania na Boże Narodzenie <

3/4 Pomysł na dekoracje stołu wigilijnego 

W stylu skandynawskim –naturalnie i nastrojowo jak w Sztokholmie

Świąteczny stół w skandynawskim stylu ozdobią dekoracje z naturalnych materiałów – szyszek, gałązek, suszonych owoców, drewna oraz papieru. Jeśli chcesz dodać blasku bożonarodzeniowej aranżacji poprzeplataj naturalne ozdoby brokatowymi bombkami albo szklanymi świecznikami w różnych kolorach. Ciepłe światło świec sprawi, że w domu zrobi się bardzo nastrojowo. Na świątecznym stole w stylu skandynawskim obrus nie jest obowiązkowy – talerze możesz postawić na blacie lub na lnianych serwetkach. Mile widziane są za to: ręcznie robiona ceramika, papierowe gwiazdy betlejemskie, świece z naturalnego wosku i wieniec ze świeżych gałązek oraz szyszek.

> Zobacz także: Dekoracje świąteczne DIY – ozdoby bożonarodzeniowe w wazonach. Zobacz zdjęcia i inspiracje! <

4/4 Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia?

W stylu tradycyjnym – klasycznie i elegancko jak w Krakowie

Jak przystroić stół na Wigilię i Boże Narodzenie w tradycyjny sposób? Jak udekorować go na święta w tradycyjnym stylu? Obowiązkowo elegancką zastawą, najlepiej z porcelany. Na wigilijnym stole pięknie wygląda ta zdobiona świątecznymi dekorami. W dekoracjach na Boże Narodzenie czerwień możesz połączyć klasycznie ze złotem, bielą i zielenią. Gładki biały obrus skontrastuj z czerwonymi talerzami albo kolorowymi serwetkami z delikatnym haftem. Do białej zastawy dopasuj eleganckie złote sztućce i obrączki na serwetki. Stół udekoruj świecami, stroikami z zielonych gałązek, figurkami oraz ręcznie malowanymi bombkami ułożonymi przy talerzach.

Zobacz więcej inspiracji, jak udekorować stół na Wigilię i święta Bożego Narodzenia w galerii zdjęć

> Wypróbuj też przepisy na świąteczne klasyki – pierogi z kapustą i grzybami, bigos oraz rybę po grecku <

Opracowanie: Agata Baca, Joanna Kornecka
Zdjęcia: serwisy prasowe firm