jak udekorować stół na wigilię

Jak udekorować stół na Wigilię? Pięknie nakryte stoły na cztery sposoby

Dekoracje

Jak udekorować stół na Wigilię? W wiktoriańskiej zielni, błyszczącym złocie, a może klasycznej czerwieni? Niech kolorowe dekoracje na świątecznych stołach oczarują gości.

reklama

1/4 W stylu angielskim – jak w Londynie

Jak udekorować świąteczny stół w stylu angielskim? W dekoracjach króluje wiktoriańska zieleń. Ze złotem wygląda bardzo wytwornie. W aranżacji stołu na Boże Narodzenie sprawdzi się też krata, na przykład na świątecznym obrusie. Wybierz sztućce w złotym odcieniu i zastawę stołową w odważniejszych kolorach – szmaragdowej zieleni, ciemnym błękicie i czerwieni. Mile widziane ozdoby: dziadki do orzechów, koniki na biegunach, dzwoneczki oraz latarenki.
 

2/4 W stylu glamour – jak w Nowym Jorku

W dekoracji stołu wigilijnego postaw na perłowe szarości, śnieżną biel, złoto i elegancką czerń. Porozstawiaj świece w kryształowych latarenkach, rozłóż lśniące bombki oraz wieńce przystrojone jemiołą. Tutaj wszystko musi błyszczeć, dlatego wybierz złote talerze, filiżanki i podkładki oraz kryształowe kieliszki i szklanki. Wszelkie ozdoby powinny być bogato zdobione.
 

3/4 W stylu skandynawskim – jak w Sztokholmie

Świąteczny stół w skandynawskim stylu ozdobią dekoracje z naturalnych materiałów – szyszek, gałązek, suszonych owoców, drewna i papieru. Poprzeplataj je brokatowymi bombkami albo szklanymi świecznikami, a będzie bardzo nastrojowo. Obrus nie jest obowiązkowy – talerze ustaw blacie lub na lnianych serwetkach. Mile widziane są ręcznie robiona ceramika, papierowe gwiazdy, świece z naturalnego wosku i wieniec ze świeżych gałązek oraz szyszek.
 

4/4 W stylu tradycyjnym – jak w Krakowie

Jak udekorować stół na święta w tradycyjnym stylu? Obowiązkowo elegancką zastawą z porcelany. Na wigilijnym stole pięknie wygląda ta ze świątecznymi dekorami. W dekoracjach na Boże Narodzenie czerwień możesz połączyć klasycznie ze złotem, bielą i zielenią. Gładki biały obrus skontrastują czerwone talerze albo serwetki z delikatnym haftem. Do białej zastawy pasują złote sztućce i obrączki na serwetki. Stół udekoruj stroikami z zielonych gałązek, figurkami i ręcznie malowanymi bombkami ułożonymi przy talerzach.

Opracowanie: Agata Baca, Joanna Kornecka
Zdjęcia: serwisy prasowe firm

WIĘCEJ POMYSŁÓW NA PIĘKNE UDEKOROWANE STOŁY ZOBACZYSZ W GRUDNIOWYM NUMERZE WERANDY. ZAMÓW WYDANIE PAPIEROWE LUB ELEKTRONICZNE – JAK WOLISZ!