dekoracje bożonarodzeniowe w wazonie

Dekoracje świąteczne DIY – ozdoby bożonarodzeniowe w wazonach. Zobacz zdjęcia i inspiracje!

Urządzamy

Wazony z kolorowymi gwiazdami betlejemskimi, zielonymi gałązkami choinki, błyszczącymi bombkami oraz świątecznymi ozdobami prezentują się bardzo elegancko. Udekorują zarówno świąteczny stół, jak i komodę albo parapet w domu. Podpowiadamy, jak samodzielnie wykonać proste dekoracje bożonarodzeniowe w wazonach.

reklama
Kolorowe bombki w szklanym wazonie to efektowna dekoracja świątecznego stołu

Ozdoby świąteczne – bombki w szklanym wazonie

Kolorowymi bombkami udekorujemy nie tylko choinki. Bożonarodzeniowe ozdoby pięknie wyglądają ułożone w szklanych wazonach. Taką nastrojową dekorację możemy postawić na środku stołu, stoliku kawowym, kominku albo komodzie.

Jak stworzyć efektowny stroik na stół wigilijny lub bożonarodzeniową kompozycję? Do wazonu włóżmy dwa rodzaje bombek. Pobawmy się kontrastami – gładkie ozdoby zestawmy z błyszczącymi, większe z mniejszymi albo wykorzystajmy kontrasty barwne: czerwone bombki połączmy ze złotymi, złote z zielonymi, granatowe ze srebrnymi, a srebrne z ozdobami w odcieniu pudrowego różu. Prosta i efektowana dekoracja, prawda? Dodatkowo możemy udekorować wazon z bombkami wiankiem, świeżymi kwiatami oraz wstawić do niego świece.

Dekoracje bożonarodzeniowe w wazonach – wazon z lampkami

Wazon z lampkami to bardzo prosta bożonarodzeniowa dekoracja. Kolorowe lub jednobarwne lampki ledowe po prostu wkładamy do środka. Możemy dodać bombki lub inne ozdoby – będzie efektowniej. Układamy je wtedy warstwowo na przemian z lampkami. Migoczące światełka dodadzą wnętrzu przytulnej atmosfery, ozdobią stół, konsolę, komodę albo toaletkę w czasie chłodnych zimowych wieczorów.
 

Co włożyć do wazonu zamiast kwiatów? Bombki, lampki ledowe, świece, gałązki ostrokrzewu albo świerku


Pomysły na dekoracje bożonarodzeniowe – świece w wazonach

Świeca w szklanym wazonie to ozdoba, która nie tylko doskonale wygląda, ale również pięknie pachnie. Wielbicielom minimalizmu polecamy dekorację, na którą składa się prosty wazon i świeca o ulubionym, świątecznym zapachu. Wazon możemy ozdobić koronką albo kolorową wstążką, a do środka włożyć gałązki ostrokrzewu, laski cynamonu, suszone pomarańcze i gwiazdki anyżu.

Świąteczne dekoracje domu – co zamiast wazonu?

A czym zastąpić wazon? Do bożonarodzeniowych dekoracji doskonalne nadadzą się filiżanki, kieliszki, pucharki do lodów, szklane kopułki, wazy, misy, patery, talerze, a nawet słoiki oraz butelki w różnych kolorach i kształtach. Możemy ułożyć na nich bombki, włożyć do nich kwiaty, świąteczne światełka, świeże gałązki świerku albo długie gałązki eukaliptusa. Poddajmy się magii świąt i naszej wyobraźni!

> Zobacz też: Świąteczny blask – mieszkanie w kamienicy urządzone z amerykańskim rozmachem <
 


Dekoracje świąteczne DIY – aranżacje z gwiazdą betlejemską w wazonie

Poinsecje, czyli gwiazdy betlejemskie, występują w różnych kolorach: odcieniach czerwieni, różu, brzoskwini, pomarańczy, beżu i bieli. Wybierzmy swoje ulubione. Dodadzą uroku stroikom oraz pięknie zaprezentują się w wazonach ustawionych na świątecznym stole. Na blacie możemy postawić bukiety z gwiazdą betlejemską, ale świetną dekoracją będą też pojedyncze kwiaty w wąskich, niedużych wazonikach ustawione w szeregu na środku stołu.

Wazon ze świątecznym bukietem możemy pomysłowo ozdobić, np. wkładając mniejsze naczynie do większego i przestrzeń między nimi wypełniając kolorowymi cukierkami


Poinsecje w doniczkach wstawmy do większych, szklanych wazonów. Następnie obłóżmy donicę mchem, udekorujmy wstążką i bombkami. W ten sposób stworzymy piękną, świąteczną dekorację (zdjęcie zobaczycie w galerii). A jeśli wolimy bardziej strojne ozdoby, bo Boże Narodzenie kojarzy nam się z obfitością kolorów, to do kompozycji dodajmy: szyszki, gałązki ostrokrzewu, laski cynamonu, suszone cytryny i pomarańcze, gwiazdki anyżu, goździki, orzechy oraz gałązki choinki.

Miniaturowe gwiazdy betlejemskie doskonale wyglądają w szklanych bombkach. Wyjmijmy roślinki z doniczek, obłóżmy mchem i włóżmy do bombek. Pozostałą przestrzeń wypełnijmy mchem, aby poinsecje nie wypadły. Takie ozdoby przewiążmy kolorowymi wstążkami. Teraz możemy zawieść na choince albo nad kominkiem. W galerii zdjęć zobaczycie, jak zrobić tę dekorację krok po kroku.

Dekoracje świąteczne DIY – wazon ozdobiony cukierkami

Do wykonania tej dekoracji bożonarodzeniowej potrzebne są nam dwa wazony o różnej wielkości oraz kolorowe słodycze (możemy wykorzystać też drobne szyszki albo małe bombki). Mniejszy wazon włóżmy do większego. Przestrzeń pomiędzy nimi wypełnijmy słodyczami, na przykład kolorowymi cukierkami. Mniejszy wazon wypełniamy wodą i wstawiamy do niego świąteczny bukiet.

Zobaczcie więcej pomysłów na bożonarodzeniowe dekoracje w wazonach w galerii zdjęć

> Zobacz też: Święta od progu – ozdabiamy drzwi wejściowe. Zobacz zdjęcia i inspiracje! <

Tekst: Redakcja
ZDJĘCIA: STARS UNITE EUROPE/ STARS FOR EUROPE, SHUTTERSTOCK