Stół wielkanocny - najpiękniejsze dekoracje w różnych kolorach

Dekoracje

Stół wielkanocny - jak go udekorować, by w domu zapanowała atmosfera święta i wiosny? Kolorowo! Podsuwamy parę pomysłów, które nam spodobały się najbardziej.

reklama

Złote dekoracje na stół wielkanocny

Wszystko w tym kolorze wygląda bardzo elegancko – złote sztućce, listki, serwetki, złote łańcuszki, naczynia ze złotymi ornamentami. Na stole wielkanocnym zestawmy je z czymś naturalnym – jedwabiem, piórkami, gniazdkiem pożyczonym z ogrodu czy pierwszymi kwiatkami.

Niebieskie lub zielone dekoracje wielkanocne

Jak pogodne niebo i młoda trawa, świeżo, ożywczo... Gdy zestawimy te kolory z kontrastową bielą lub, przeciwnie, z mocnymi, nasyconymi barwami, nasz stół aż zaśpiewa wiosennie. Jeśli wolimy wersję wytworną, dodajemy szlachetną porcelanę, kryształy i srebra lub złote elementy – tak jak te serwetniki. A jeśli ma być prosto – wystarczy sznurek i wiązka trawy. Zobaczcie, jakie to łatwe i piękne.

Stół na Wielkanoc: złoto i zieleń

Oba kolory uspakajają i dają nadzieję. Wystarczy jedna barwna plama w którymś z tych kolorów, by wokół zrobiło się wesoło i przyjaźnie. Kawałek tkaniny, krzesło pomalowane na zielono, piórko zanurzone w słonecznych promieniach – zobaczcie, ile możliwości kryje się w tych barwach. Wystarczy też włożyć do wazonika trochę zielonych świeżych dzikich roślin i stół woła: Alleluja!

> Zobacz też: Tradycyjne potrawy wielkanocne - przepisy z Domu Polskiego <

Ukwiecony stół wielkanocny

Jeśli nie wystarczą nam zabawy z kolorem, możemy pójść na całość – kupujemy i zbieramy wszystkie kwiaty, jakie się da. Wstawiamy do wazonów, układamy na talerzach i obrusach. Taka tęcza barw zawsze jest imponująca i energetyzująca. Nie bójmy się wygrzebać z piwnicy pojedynczych talerzyków czy naczyń w kwiatkowe wzory – nawet jeśli mamy tylko jeden, postawmy go śmiało wśród innej porcelany. Zarówno wersja minimalna, jak i barokowa, zawsze będzie ciekawa. Udanej zabawy z wiosennymi nakryciami.

Opracowanie: Krystyna Kopytko
Zdjęcia: Aleksander Rutkowski, Aneta Tryczyńska, Living4media/free, Picture Press/East News, Shutterstock, materiały prasowe