werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Świąteczne dekoracje okna

Dekoracje

Jak udekorować okno na święta? Dekoracjami takimi, jaki świece, lampiony, wianki, gałązki lub gwiazdy betlejemskie. Pięknie będą wyglądały zarówno powieszone na karniszu, jak i postawione na parapecie.

reklama

Kiedy udekorować okna na święta?

Pierwsze dekoracje mogą pojawić się w oknach już w pierwszą niedzielę Adwentu - lampiony lub wianki adwentowe pięknie będą wyglądały zarówno powieszone na karniszu, jak i postawione na parapecie.

Jak przystroić okna na Boże Narodzenie?

Chyba nic nie jest w stanie dorównać uczuciu oczekiwania i przeżywania świąt. Każdego roku pojawia się też pytanie, w jaki sposób jeszcze bardziej podkreślić ten wyjątkowy nastrój w domu. W salonie pojawiają się pięknie ubrana choinka oraz nastrojowe dekoracje i ozdoby bożnonarodzeniowe. A gdy wszystko jest gotowe, w wigilijny wieczór wypatrujemy przez okno pierwszej gwiazdki.

> Zobacz też: Jak udekorować stół wigilijny? Ponad 20 świątecznych aranżacji <

Jak udekorować okna na Boże Narodzenie? Warto, by było świątecznie przystrojone, np. światełkami, stroikami, gałązkami, gwiazdami betlejemskimi, wiankami, figurkami, koronkowymi serwetkami, a nawet pralinkami. Pięknie będą wyglądały zarówno powieszone na karniszu, jak i postawione na parapecie. Na parapecie można ustawić cztery świece symbolizujące cztery tygodnie Adwentu, czyli oczekiwania na Boże Narodzenie. A gdy zima nie sypnie śniegiem na czas, sami możemy zrobić sobie zimowy krajobraz, naklejając na szyby śnieżynki, ośnieżone domki czy bałwanki.

Świątecznie udekorowane okno

to także znak dla tych, co na zewnątrz, że w tym domu jest ciepło, miło i bardzo radośnie. Zobaczcie nasze pomysły i inspiracje na zimowe dekoracje okna w galerii zdjęć.

Tekst: Redakcja
Zdjęcia: materiały promocyjne, STARSUNITEEUROPE.EU, Shutterstock, archiwum Werandy

reklama
reklama