Parapet zamiast sofy: wygodne siedzisko pod oknem

Jak to urządzić?

Masz szeroki parapet? Wystarczy cienki materac i kilka miękkich poduszek, by zrobić z niego przytulne i wygodne siedzisko pod oknem.

reklama

Parapet do siedzenia

Oglądać świat przez wielkie okno – co za rozkoszne zajęcie! Zwłaszcza gdy uwijemy na parapecie wygodne siedzisko. Masz okno lub wykusz z szerokim parapetem? Wykorzystaj je! 

Jak zaaranżować parapet do siedzenia? Połóż na nim cienki materac, ulubiony koc i kolorowe poduszki – miejsce do czytania na parapecie gotowe. Obok postaw stolik kawowy, a będziesz wszystko mieć pod ręką.

Wygodne siedzisko pod oknem

Jeśli nie możesz urządzić siedziska na szerokim parapecie, to postaw pod oknem ławkę – jeśli dołożysz do niej tapicerowane siedzisko, miękkie oparcie i przytulne poduszki, to z powodzeniem zastąpi sofę.

Zabudowane siedzisko przy oknie

Jak jeszcze możesz urządzić siedzisko przy oknie? Przestrzeń pod oknem możesz zabudować niskimi półkami lub szufladami, a ich górne blaty wykorzystać jako wygodne miejsce do wypoczynku – wystarczy położyć na nich materac i kilka poduszek.

Taką leżankę da się praktycznie zabudować: regały z książkami czy szuflady na wysokości nóg pozwolą Ci zaoszczędzić sporo miejsca. Przy okazji urządzania takiego wygodnego siedziska przy oknie sprytnie ukryjesz kaloryfer – za dekoracyjnym, ażurowym panelem!

Zobacz w galerii zdjęć, jak ładnie i praktycznie można zaaranżować parapet do siedzenia, nie tylko jako miesjce na kwiaty.

> Przeczytaj także: Doniczki i osłonki, które będą wspaniałą oprawą dla domowej dżungli <

Zdjęcia: East News, Gap Photos, Corbis/profimedia