sposoby na przechowywanie w domu

Od przedpokoju aż do kuchni – pomysłowe i praktyczne sposoby na przechowywanie w każdym pomieszczeniu

Jak to urządzić?

Dodatkowe półki w kuchni, elegancka biblioteczka w salonie, a także wygodna szafa i garderoba, których układ możemy dowolnie zmieniać. Poznajcie pomysłowe i praktyczne sposoby na przechowywanie z systemami Elfa.

reklama
system przechowywania elfa

Eksperci Studia Elfa od wielu lat udzielają porad dotyczących organizacji przestrzeni. Badają, jak zmieniają się nasze potrzeby dotyczące przechowywania, prognozują, jak będziemy mieszkać w przyszłości oraz wskazują odpowiednie rozwiązania. Dzięki temu Elfa oferuje nie tylko przemyślane i praktyczne rozwiązania oraz ciekawe pomysły na przechowywanie w całym domu, ale też innowacyjne systemy zaprojektowane z myślą o nowoczesnych mieszkaniach.

Jakich rozwiązań do przechowywania będziemy potrzebować w mieszkaniu przyszłości?

Jörgen Ramnelöv, analityk trendów i współpracownik Studia Elfa, zwraca uwagę na kilka ważnych aspektów, które znacząco wpływają na organizację domowej przestrzeni.

Coraz częściej spotyka się tzw. „mieszkania dwutygodniowe”. Dzieci rozwiedzionych rodziców dzielą swój czas pomiędzy rodzinami w dwóch różnych miejscach. Nieustanna konieczność przenoszenia rzeczy wiąże się z tym, że w domach rodziców potrzebna jest przestrzeń do ich przechowania. Takie mieszkania potrzebują elastycznych, dobrze przemyślanych systemów oraz maksymalnego wykorzystania dostępnego miejsca. Dobrym rozwiązaniem mogą być na przykład mieszkania z przesuwanymi ścianami. 

przechowywanie w mieszkaniu

Kolejnym trendem, który ostatnio znacząco wpływa na organizację przestrzeni w mieszkaniu, jest praca zdalna. Popularność gabinetów do tej pory mała, jednak nagle sytuacja się zmieniła. Ze względu na pandemię wiele osób zaczęło pracować z domu. Mieszkanie jest dzisiaj dla nas nowym biurem, ale czy tak zostanie? To pytanie wywołuje gorące dyskusje. Być może pomimo zalet, takich jak m.in. większa wydajność, pracodawcy będą chcieli zachęcić pracowników do powrotu do biur. 

Inteligentny dom nie jest już dla nas nowością. Wszystko, począwszy od oświetlenia czy multimediów, po gadżety kuchenne, możemy dzisiaj połączyć z Internetem. Nawet z ekspresu do kawy korzystamy za pomocą aplikacji. Szafa przyszłości także może być z nim związana. – Moim marzeniem byłby system przechowywania połączony z siecią. Być może za kilka lat do szuflad firmy Elfa trafią czujniki, które będą łączyć się z czujnikami w moich ubraniach, abym bez trudu znalazł ulubiony sweter – mówi Jörgen Ramnelöv.

pomysły na przechowywanie w mieszkaniu

Od przedpokoju aż do kuchni – pomysłowe i praktyczne sposoby na przechowywanie w każdym pomieszczeniu

Z wypowiedzi eksperta Studio Elfa Jörgena Ramnelöva możemy wyciągnąć wnioski, że elastyczne systemy przechowywania, które pozwolą nam maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce w domu, są kluczowym rozwiązaniem, które sprawdzi się w mieszkaniu przyszłości. Warto pomyśleć o nich już dzisiaj.

Z funkcjonalności, nowoczesnego wzornictwa i wyjątkowej elastyczności słyną właśnie systemy przechowywania Elfa. Wszystkie rozwiązania możemy łączyć i w dowolnej chwili modyfikować. W razie potrzeby szybko zmienimy aranżację półek czy przekształcimy układ naszej szafy lub garderoby. Zaletą tego systemu jest też możliwość dostosowania go do trudnych, niewymiarowych przestrzeni, np. wąskiej ściany, dużych skosów na poddaszu, miejsca pod sufitem lub pod schodami. Dzięki temu uzyskami dodatkowe miejsce do przechowywania w dowolnym pomieszczeniu.

Modułowa biblioteczka w salonie, a może wygodne półki w kuchni?

Systemy przechowywania Elfa to rozwiązania, które sprawdzają się nie tylko, gdy planujemy szafę lub garderobę. Wprowadzą funkcjonalną organizację w każdym pomieszczeniu – od przedpokoju, przez salon, kuchnię, łazienkę, sypialnię, pokój dziecka, domowe biuro po  pralnię, pomieszczenia gospodarcze oraz garaż.

jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w małej kuchni
sposoby na przechowywanie w przedpokoju
pomysły na półki w kuchni


Nie wymagają ani specjalnego sprzętu do montażu, ani technicznych umiejętności. Jedynymi elementami przykręcanymi do ściany są szyny. Półki, kosze i inne akcesoria po prostu na nich wieszamy. Moduły możemy więc w pełni dostosować do naszych aktualnych potrzeb.

Jeśli marzymy o domowej biblioteczce albo potrzebujemy więcej miejsca na drobiazgi w salonie zdecydujmy się na system Elfa z półkami – montowane są na szynach za pomocą wsporników. Prosty i elegancki design półek pozwala nie tylko pięknie wyeksponować ulubione książki, ale również dobrze wkomponować w całość dodatki, takie jak wazony, ramki na zdjęcia, pamiątki z podróży, kolorowe szkatułki, plakaty, ceramikę dekoracyjną czy rośliny. System półek dopasujemy idealnie do wymiarów ściany, również tej nad drzwiami, i bez problemu zagospodarujemy nawet trudno dostępne miejsca pod sufitem.

> Przeczytajcie także, jak urządzić przedpokój, w którym zawsze panuje porządek <

Brakuje miejsca w kuchni? System przechowywania Elfa sprawdzi się doskonale! Zamontowane na ścianie półki przekształcą nawet „niemożliwe” do zagospodarowania ściany w wygodne miejsca do przechowywania kuchennych akcesoriów, naczyń oraz potrzebnych sprzętów. Szyny możemy zamontować nawet w tak trudnych miejscach, tak te pomiędzy rurami czy grzejnikami. W ten sposób niewykorzystane do tej pory części ściany zamienią się w użyteczną przestrzeń. A czyste linie i skandynawska prostota półek sprawiają, że świetnie wyglądają i komponują się z wystrojem każdego wnętrza.

Po więcej inspiracji oraz praktycznych rozwiązań do przechowywania w każdym pomieszczeniu zapraszamy na: ELFA.COM/PL

MATERIAŁ PARTNERA