styl country glamour

Lekcja stylu – jak urządzić wnętrza w stylu country glam?

Jak to urządzić?

Miks prostoty i przepychu, czyli wiejski glamour. Country glam to styl, w którym łączymy dekoracyjność z mocnymi akcentami natury.

Wnętrza w stylu country glam – jak urządzić salon?

Meble typowe dla stylu glamour (miękko tapicerowane sofy i pufy) łączymy z drewnianymi czy wiklinowymi – mile widziane są fotele o fantazyjnych splotach.

Podobnie w dodatkach do domu – rzeczy z połyskiem (lustra w srebrnych ramach) łączymy z matowymi (biskwitowa ceramika, gliniane naczynia). Nieodzowny element to rośliny: kwitnące gałązki, pęki traw, ogrodowe bukiety.
 


Styl country glam w jadalni

Na stołach w jadalni w stylu country glam nie obowiązują sztywne zasady. Raczej nie nakrywa się ich obrusem, ale lnianymi serwetkami, stawia się zastawę z kolorowej, prostej kamionki, a między talerzami umieszcza różne pomysłowe ozdoby, ręcznie robione, z drewna, szkła, gałązek oraz kwiatów.
 


Sypialnia w stylu country glam – jak ją urządzić i udekorować?

W sypialni w stylu country glamour możemy zdecydować się na łóżko z pikowanym zagłówkiem. Na łóżku połóżmy kilka poduszek dekoracyjnych w swojskie, kwieciste wzory. Możemy też zrobić odwrotnie – drewniane łóżko udekorować eleganckimi poduchami oraz stylową, pikowaną narzutą.
 


Łazienka w stylu glamour z elementami country

W łazience obok lustra w złotej ramie postawmy jutowy kosz, na suficie zawieśmy kryształowy żyrandol. Do tego trawy pampasowe w fantazyjnym wazonie. Szklane dekoracje mieszajmy z drewnianymi o prostej formie. Biel i pastele będą dobrze komponować się z odcieniami naturalnego drewna tworząc przytulne, ciepłe wnętrze.
 

lekcja stylu country glamour
Karolina Stefaniak, projektantka i dekoratorka


O wnętrzach w stylu country glam opowiada Katarzyna Stefaniak, projektantka i dekoratorka

mojdom-mojemiejsce.blogspot.com

Urządzając dom, chciałam zachować jego sielski charakter, naturalne materiały, a zarazem dodać mu blasku i elegancji. Stopniowo wprowadzałam na pozór niepasujące do siebie elementy wystroju (np. wiklinę i lustra w złotych ramach). Z czasem okazało się, że wnętrza nabrały nietuzinkowego charakteru. Styl country glam pozwala na większy luz. Bez obaw łączę szkło i marmur z wikliną oraz drewnem. Te ostatnie świetnie grają z modnym ostatnio złotem.

Przeczytaj także: Jak zmienić wystrój mieszkania w jeden dzień? Pytamy Katarzynę Stefaniak, która uwielbia domowe metamorfozy i na swoim instagramowym profilu @mojdommojemiejsce prezentuje mnóstwo inspirujących pomysłów. 

Więcej inspiracji do mieszkania w stylu country glam znajdziesz w galerii zdjęć

Wybór i opracowanie: Beata Majchrowska  
Zdjęcia: archiwum Katarzyny Stefaniak, serwisy prasowe firm, archiwum wydawnictwa Igor Dziedzicki