Wydaje się, że wszystko już było. To nieprawda. A umywalka w luksusowej skórze albo bateria świecąca jak tęcza?

reklama

Umywalka z 5-milimetrowym rantem

Frankfurt, Bolonia, Walencja są dla łazienek tym, czym Nowy Jork i Paryż dla mody. I tu, i tu prezentowane są nowe kolekcje, a projektanci chcą się pochwalić i zaskoczyć. Udało się to po raz kolejny Philippe’owi Starckowi. Wystarczy popatrzeć na kolekcję Cape Cod (marka Duravit) – umywalkę z 5-milimetrowym rantem ustawioną na drewnianym blacie z chromowanymi nogami.

To właśnie na przylądku Cape Cod w Nowej Anglii genialny Philippe zobaczył drewnianą łódź, która przetrwała niejeden sztorm. Pomyślał, że tego typu deski świetnie wyglądałyby w nowoczesnym meblu: dębowe, orzechowe, bukowe, wszystkie o niezwykłym srebrzystym kolorze.

Umywalka ze skóry

Trudno też oderwać oczy od kolekcji George marki Falper – umywalka wygląda, jakby była pikowana, a jej noga obciągnięta jest skórą. Całość wykończono szczotkowanym tytanem i miedzią. Na taką kombinację ekskluzywnych materiałów wpadł Michael Schmit, który oprócz łazienek z wielkim sukcesem wymyśla biżuterię i ciuchy, chociażby dla Madonny czy Cher.

Niezwykłe kurki umywalek: kwiaty, motyle, kule

Człowiekiem renesansu jest Francuz Olivier Gossart. Między projektowaniem hotelu a jachtem znajduje czas na gałki do baterii (dla marki THG). Przy okazji przypomina światu „pate de verre”, technikę sprzed 2 tys. lat, z dynastii Han. Olivier szkicuje kwiat, lepi go z wosku. Oblewa gipsem, wytapia wosk i w jego miejsce wlewa kolorową masę. Potem pozbywa się gipsu. Tak powstają kurki – kwiaty, motyle, kule...

Kolorowe baterie łazienkowe

Z kolei Fabrizio Batoni zatraca się w kolorach. Wystarczy popatrzeć na jego krzesła albo jeszcze lepiej grzejniki, które przypominają ogrodowy wąż powieszony na ścianie. Nie dziwi więc, że ducha koloru tchnął także w baterie. Są bardzo proste, z pięknymi krzywiznami, zrobione z chłodnego metalu i miłego kolorowego silikonu. Nic, tylko dotykać.

> Zobacz także: Czysta przyjemność – łazienki w 4 modnych stylach <

Opracowanie: Beata Woźniak
Zdjęcia: materiały prasowe