sofa do salonu

Sofa na lato i na lata – jaką wybrać do salonu?

Salon

Wystarczy wymiana sofy w salonie, by przeszedł on metamorfozę. Lekka jak bita śmietana, kolorowa jak egzotyczny owoc, cała w kwiatach czy może w tonacji piasku?

reklama
sofa dwuosobowa
Sofa Marlon Brando na stalowych nogach, westwingnow.pl


Jaką sofę wybrać do salonu?

Modne sofy w kolorze piasku i wody

Błękit i odcienie beżu oraz ciepłego brązu to dobre zestawienie barw, przećwiczone przez samą naturę. Wprowadza do wnętrza atmosferę relaksu. Podbijemy ją, wybierając sofy z udogodnieniami, takimi jak szerokie podłokietniki, zintegrowane stoliki czy szezlongi oraz rozkładane zagłówki.

> Zobacz także: Jak urządzić salon: najpiękniejsze aranżacje Werandy <

niebieska sofa do salonu
Trzyosobowa sofa Nido, vibieffe.com

Młodość na sofie – meble do salonu w żywych kolorach

Duża plama żywego koloru w postaci nowej sofy może radykalnie odmienić salon. Wybierając taki mebel, warto zwrócić uwagę na głębokość siedzisk. Im wyższe osoby mamy wśród domowników, tym bardziej docenią wygodę nowego nabytku. Ciekawostką są ostatnio sofy dwukolorowe. Wprowadzają we wnętrzu młodzieńczy look.

Komfort wypoczynku w salonu podniesie podnóżek. Można dopasować go do koloru sofy oraz foteli albo wybrać ten niewielki meble na zasadzie kontrastu – będzie jeszcze ciekawiej!

Sofa Kansas z funkcją spania, dostępna w innych tkaninach, decolor.pl


Pastelowo i wygodnie w salonie

Beżowa kanapa to klasyk, a zarazem symbol trochę zachowawczego gustu. Ale wcale nie musi to zwiastować nudnej aranżacji. Brak kolorystycznej odwagi możemy zrekompensować małą zgrabną formą mebla. Bardzo modne są dziś formy pośrednie – sofy à la szezlong czy minisofki przypominające nieco większy fotel. Stawia się je przy oknach, bo to meble dobre do czytania albo na poobiednią (czasem trochę nielegalną) drzemkę.

 

Sofa cała w kwiatach

Już nie drobne kwiatki i mdłe łączki jako rzuciki na obiciach. Do salonów powracają duże floralne wzory! Jak się do nich przygotować? Dobrze zgrajmy je z zasłonami – nie mogą się gryźć. Źle wygląda połączenie kwiatów stylizowanych z realistycznymi. Poduchy na sofie mogą być z tej samej tkaniny co obicie – elegancko wtopią się w siedzisko. Chyba że nie znosimy kwiecistych kanap. Wtedy ogród rozkwitnąć może jedynie na poduszkach.

Więcej zdjęć i aranżacji salonów z modnymi sofami zobaczysz w galerii

> Zobacz także: Urządzamy salon, kuchnię i sypialnię w kolorach natury <

Tekst: Beata Woźniak
Zdjęcia: Materiały prasowe