werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Sypialnia nowoczesna – zdjęcia

Sypialnia

Jak urządzić nowoczesną sypialnię?

Za wysiłek włożony w urządzenie pokoju do odpoczynku szybko otrzymamy stosowną zapłatę, czyli zdrowy sen. Sypialnia nowoczesna to przede wszystkim wolna przestrzeń, nieduszące kolory i modny efekt.

Sypialnia nowoczesna: inspiracje

Pokój może być urządzony nowocześnie, a jednocześnie reprezentować oddzielny styl: skandynawski lub prowansalski. Charakteru każdemu wnętrzu nadają małe akcenty, na przykład puchate poduszki czy marynarski obraz.

Warto inspirować się własną wygodą, ponieważ sypialnie nowoczesne mają za zadanie zapewnienie najwyższego komfortu użytkowania domownikom. Przy wyborze koloru możemy inspirować się kamieniami szlachetnymi – wtedy otrzymamy sznyt glamour, naturalnym pięknem roślin lub tradycyjnych kontrastów typu biel i granat. Do klasyki gatunku bez wątpienia należą szarości, biel i brązy. Jeśli poszukujesz swojego stylu, zobacz również: Sypialnia marzeń w różnych stylach.

Sypialnia nowoczesna: łóżka

Dziś najczęściej kupuje się osobno stelaż oraz materac, aby jak najlepiej dostosować je do swoich potrzeb i zapewnić zdrowy sen. Tryumfy święcą modele z tapicerowanymi, pikowanymi, bardzo wysokimi zagłówkami. Mogą one stanowić część mebla lub zostać przymocowane do ściany osobno. Zagłówek nie musi odpowiadać szerokości łóżka, może znacznie poza nie wykraczać. Do nowoczesnego wnętrza pasują pikowane narzuty lub mięsiste koce.

reklama

Sypialnia nowoczesna: szafa

Praktycznym rozwiązaniem dla przechowywania ubrań jest oddzielna garderoba. Jeśli nie dysponujemy wolnym pokojem, można zastosować popularny trik: wstawić ściankę działową za wezgłowiem łóżka, pozostawiając wejście o szerokości drzwi i pozostawić je puste lub zakryć zasłonką. W wydzielonej przestrzeni urządzamy garderobę.

Gdy garderoba nie wchodzi w grę, z pewnością sprawdzi się pojemna szafa z przesuwnymi drzwiami. Wbudowana w ścianę lub zakryta lustrami nie przytłoczy sypialni.

Sypialnia nowoczesna: podłoga

W nowoczesnych sypialniach najbardziej pożądane są puszyste dywany. Mogą zostać wyłożone w formie wykładziny lub narzucone na podłogę drewnianą. Do modnych należą brązowe, beżowe, w kolorze kawy z mlekiem oraz greenery (greenery to kolor roku 2017 – więcej informacji w artykule: Greenery: Pantone kolor roku 2017). Ważne, by podłoga była ciepła i przyjazna dla domowników.

reklama
reklama