Za wysiłek włożony w urządzenie pokoju do odpoczynku szybko otrzymamy stosowną zapłatę, czyli zdrowy sen. Sypialnia nowoczesna to przede wszystkim wolna przestrzeń, nieduszące kolory i modny efekt.

Jak urządzić nowoczesną sypialnię?

Za wysiłek włożony w urządzenie pokoju do odpoczynku szybko otrzymamy stosowną zapłatę, czyli zdrowy sen. Nowoczesna sypialnia to przede wszystkim wolna przestrzeń, nieduszące kolory i modny efekt.

Sypialnia w stylu nowoczesnym: aranżacje i inspiracje

Sypialnia może być urządzona nowocześnie, a jednocześnie reprezentować oddzielny styl: skandynawski lub prowansalski. Charakteru każde aranżacji wnętrza nadają dekoracje i małe akcenty, na przykład puchate poduszki, miękkie koce i pledy czy marynistyczny obraz.

Warto inspirować się własną wygodą, ponieważ sypialnie nowoczesne mają za zadanie zapewnienie najwyższego komfortu użytkowania domownikom. Przy wyborze koloru możemy inspirować się kamieniami szlachetnymi – wtedy otrzymamy sznyt glamour, naturalnym pięknem roślin lub tradycyjnych kontrastów typu biel i granat. Do klasyki gatunku bez wątpienia należą szarości, biel i brązy.

> Jeśli poszukujesz swojego stylu, zobacz również: Aranżacja sypialni, w której odpoczywają zmysły <

Jak urządzić sypialnię nowocześnie: wybieramy łóżko

Dziś najczęściej kupuje się osobno stelaż oraz materac, aby jak najlepiej dostosować je do swoich potrzeb i zapewnić zdrowy sen. Tryumfy święcą modele z tapicerowanymi, pikowanymi, bardzo wysokimi zagłówkami. Mogą one stanowić część mebla lub zostać przymocowane do ściany osobno. Zagłówek nie musi odpowiadać szerokości łóżka, może znacznie poza nie wykraczać. Do nowoczesnego wnętrza pasują pikowane narzuty lub mięsiste koce.

Inspiracje do nowoczesnej sypialni: szafa

Praktycznym rozwiązaniem dla przechowywania ubrań w nowoczesnej sypialnie jest oddzielna garderoba. Jeśli nie dysponujemy wolnym pokojem, można zastosować popularny trik: wstawić ściankę działową za wezgłowiem łóżka, pozostawiając wejście o szerokości drzwi i pozostawić je puste lub zakryć zasłonką. W wydzielonej przestrzeni urządzamy garderobę. Gdy garderoba nie wchodzi w grę, z pewnością sprawdzi się pojemna szafa z przesuwnymi drzwiami. Wbudowana w ścianę lub zakryta lustrami nie przytłoczy sypialni.

> Zobacz także: Szara sypialnia - inspiracje, dodatki, aranżacje <

Sypialnia nowoczesna: podłoga w nowoczesnym stylu

W nowoczesnych sypialniach najbardziej pożądane są puszyste dywany. Mogą zostać wyłożone w formie wykładziny lub narzucone na podłogę drewnianą. Do modnych należą czarno-białe, szare, beżowe, w kolorze kawy z mlekiem oraz niebieskie.  Ważne, by podłoga była ciepła i przyjazna dla domowników.

Tekst: redakcja
Zdjęcia: materiały prasowe, archiwum Werandy