pudrowy róż i złoto we wnętrzach

To bardzo kobiecy apartament! Eleganckie wnętrza urządzono w pudrowym różu i złocie

Stylowe i przytulne

Ten apartament zmienia się wraz z porami roku. Inne kolory pojawiają się latem, inne jesienią. Wieczne są tylko złote dodatki i jasne tła.

reklama
Joanna Wszeborowska-Kludzińska, właścicielka i projektantka mieszkania. Na co dzień prowadzi blog wnętrzarski Roseberry Home.


Roseberry Home – blog o eleganckich wnętrzach i stylowych dekoracjach

Rewolucyjne zmiany w życiu dokonały się u Joanny w momencie, kiedy postanowiła wsłuchać się w swoje marzenia. Na świat przyszły dwie córeczki – Natalia i Magdalena, a ona wreszcie miała czas, by pomyśleć o tym, co sprawia jej największą przyjemność. Joanna Wszeborowska-Kludzińska, wcześniej dyrektor działu HR w korporacji i doktor nauk zarządzania prowadząca zajęcia na uczelni, odkryła zamiłowanie do urządzania wnętrz. Postanowiła założyć bloga Roseberry Home. Blog umożliwił jej połączenie kilku pasji: pisania, tworzenia artystycznych kompozycji we wnętrzu, fotografowania i dzielenia się wiedzą. „Blog o kwiatami pachnącej nazwie” nie wziął się znikąd. Joanna od dzieciństwa była otoczona kwiatami – mieszkała w miejscowości Różyny (sic!) pod Gdańskiem, gdzie jej rodzice prowadzili zakład ogrodniczy. Dorastała wśród róż, lilii i wielu innych kwiatów.

Postanowiła, że w przyszłości zamieszka w mieście blisko natury. Stąd wybór apartamentu na parterze w otulinie parku Oliwskiego w Gdańsku, by kontakt z naturą był na wyciągnięcie ręki. – Szukaliśmy wraz z mężem takiego mieszkania, po to, aby nasze dzieci miały możliwość zabawy. Zakochaliśmy się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia – wspomina Joanna. – Kiedy oglądaliśmy dwa sąsiadujące ze sobą mieszkania, wyobrażaliśmy sobie widok z olbrzymich okien rozpościerający się na park. I z mężem doszliśmy do wniosku, że musimy kupić te mieszkania i je ze sobą połączyć.

salon pudrowy róż i złoto


Wtedy też zaczęły się perypetie budowlane, które wolałabym zachować tylko we wspomnieniach. Wprowadziliśmy się do niewykończonego mieszkania na Wigilię 2019 roku z półroczną Natalką, a Nowy Rok przywitał nas… spadającym karniszem w jej pokoiku. A to tylko początek długiej listy fuszerek, które wykonano w naszym domu. Ekipy remontowe zmieniały się, nie byliśmy w stanie od ręki znaleźć fachowców na dłużej.

Sztukaterie na ścianie firmy Dekorplanet, dekorplanet.pl, sofa Primavera Home, stoliki marmurowe SF Meble, fotel muszelka – meblujdom.pl, poduchy oraz złoty wazon z TK MAXX, wazon różowy z Kare Design.  

biała kuchnia glamour ze złotymi dodatkami
Bateria Franke, blat Technistone, a na nim etażerka marki Rosenthal, tace i pojemniki z TK MAXX. Płytki na podłodze TUBĄDZIN, Hokery z Modern Classic Home, Płytki na ścianie TONALITE.


Inspiracje do mieszkania – pudrowy róż, złote dodatki i sezonowe dekoracje

Joanna najwięcej inspiracji przy urządzaniu mieszkania czerpała ze stylów amerykańskich. Dom w rezultacie nawiązuje do stylów nowojorskiego i glamour. Ważne było dla niej, aby kolory w mieszkaniu były jasne – białoszare, jak malarskie zagruntowane płótna. – Tak, aby można było komponować na nich różne wzory, kolory, motywy w zależności od pór roku, etapów życia i nastrojów – tłumaczy właścicielka. – Nasz dom nie ma jednej stałej aranżacji. Ewoluuje nieustannie wraz z porami roku i naszymi potrzebami. Owszem, kluczowa paleta kolorów w mieszkaniu została oparta na pudrowym różu i złocie, lecz sezonowo wprowadzam tu różne inne barwy. Wiosną i latem jest tutaj więcej żółci, zieleni, a nawet oranżu i błękitu, jesienią purpury i bordo. Lubię kolory, ponieważ wyzwalają niezwykłą energię i dają siłę do działania. Najbardziej wierna jestem jednak barwie złotej, która jest ciepła i szlachetna. Złote dodatki pojawiają się w naszym domu niczym biżuteria.

Apartament Joanny jest pełen wyrafinowanych drobiazgów, które dopełniają wrażenia spójnej całości. W domu przemycono wzór marokańskiej koniczyny – pojawia się między innymi na płytkach. – Ułożono je nietypowo, bo zostały odwrócone o 90 stopni. Na pomysł wpadł fachowiec, który… chciał sobie ułatwić pracę. Ostateczny rezultat bardzo mi się podoba – śmieje się Joanna.

pokój dziewczynki pudrowy róż
Ściany pomalowano farbą flugger, fotel kupiony na allegro – Joanna zamówiła specjalny odcień tapicerki – morelowy.


Innym oryginalnym elementem w tym domu są szklane drzwi w złotym obramieniu. Ściany projektantka udekorowała starannie dobranymi abstrakcyjnymi obrazami, papierowymi kwiatami, rodzinnymi zdjęciami i lustrami. Beżowa sofa w salonie wygląda lśniąco, tak samo wykonany na zamówienie morelowy fotel w pokoiku Madzi. Nie ma na nich ani śladu po czekoladowych paluszkach…

– Cieszy mnie, że udało się stworzyć wnętrze pełne harmonii, ponieważ daje ona poczucie bezpieczeństwa. Dbam o każdy szczegół, nie tylko materialny. W naszym domu nie mogło zabraknąć narożnej biblioteczki, bo uwielbiamy książki. Lubię też ubierać wnętrza w ekskluzywne zapachy – szyprowe, skórzane, drzewne i ambrowe. Nieustannie w tym domu zmieniam również wazony z kwiatami…

Zobacz więcej zdjęć apartamentu w pudrowym róż i złocie w galerii

Kontakt do projektantki: tel. 502 751 110
Instagram: roseberry.home, blog: roseberry.home.pl

Tekst: Beata Majchrowska 
Stylizacja: Anna Salak 
Zdjęcia: Igor Dziedzicki

PODANE LINKI TO WSPÓŁPRACA REKLAMOWA