70-metrowe mieszkanie urządzone jest nowocześnie, dizajnersko i minimalistycznie - co sprawia, że wydaje się znacznie większe. Mimo surowego betonu, który dominuje w mieszkaniu, architektom odpowiadającym za wystrój wnętrza udało się stworzyć nie tylko przytulny i prywatny klimat, ale także maksymalnie funcjonalnie wykorzystać przestrzeń.

Nowoczesna aranżacja

Dla właścicieli mieszkania najważniejsza przy aranżacji była przestrzeń i elastyczne rowiązania z jednoczesnym zachowaniem przytulności i prywatności. W związku z tym powstał swego rodzaju "open space", na którym zmieściły się cztery strefy (kuchnia z jadalnią, przechodnia garderoba, salon oraz łazienka) połączone systemem przesuwanych drzwi, które w zależności od potrzeb - można zamykać i otwierać. Taki zabieg zaspokoił gospodarzy, dla których tradycyjne drzwi w mieszkaniu kojarzyły się z wiecznym trzaskaniem. Choć oboje zaliczają się do ludzi hałaśliwych - głośno mówią, głośno słuchają muzyki - potrzebują jednocześnie intymności i prywatności.

Funkcjonalne rozwiązanie w holu

Najciekawszym jednak elementem w mieszkaniu jest centralnie umieszczony czarny kubik, w którym  zmieściły się pojemna przechodnia garderoba oraz biblioteka, a także... mała buda dla psa. Takie rozwiązanie spowodowało, że w pozostałych częściach mieszkania nie ma już szaf, półek oraz niepotrzebnych regałów.

Czarno-biała kuchnia

Na szczególną uwagę zasługuje też kuchnia - której projekt zdobył I nagrodę w 2013 r w konkurskie Foorni FEST. Białe meble, granitowy blat oraz piękne czarno-białe kafle na podłodze sprawiają, że nowoczesność nabiera tu szczególnie eleganckiego i stylwoego charakteru. Kuchnia otwarta jest na jadalnię, w której z kolei wzrok przyciąga drewniany stół oraz nowoczesne, kolorowe obrazy na ścianie.

Dizajnerskie meble i dodatki

W mieszkaniu pojawiły się dizajnerskie meble - kanapa i stolik w salonie, nowoczesne oświetlenie czy śmieszne wieszaki w przedpokoju. "Puste" okna - bez zasłon i firan - wpuszczają do środka dodatkowe światło, a drewniane framugi dodają wnętrzu ciepła.

Opr. AD/mode:lina architekci

Zdjęcia: Marcin Ratajczak, www.pfmarcinratajczak.fott.pl

Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak (www.modelina-architekci.com)

reklama