Odkurzacz tak cichy, że można przy nim medytować, żelazko do prasowania ubrań na wieszaku czy waga, która pokazuje, ile mamy tłuszczu. Nowoczesne sprzęty zadziwiają swoją praktycznością!

STEROWANIE SPRZĘTEM Z TELEFONU  

Ciekawi was, ile naprawdę prądu zużywa wasza lodówka? Chcecie wyłączyć pozostawione żelazko z... biura za pomocą smartfona? A może specjalne budzenie: rolety same się podnoszą, a ekspres robi kawę? Wall Plug we wszystkim pomoże. 

Specjalne czujniki podłącza się do gniazdek elektrycznych (pierścienie LED-owe świecą, pokazując kolorem prądożerność danego urządzenia), a w telefonie instaluje się specjalną aplikację, FIBARO.  

NAJCICHSZY ODKURZACZ 

Można nim spokojnie odkurzać przy śpiącym dziecku. Poziom hałasu to tylko 58 dB. Odkurzacz jest tak cichy, że łatwo zapomnieć go wyłączyć... UltraSilencer Zen, zmywalny filtr Allergy Plus zatrzymuje aż 99,95 proc. zanieczyszczeń, zasięg odkurzania 12 m, od 899 zł, ELECTROLUX.

PRASOWANIE BEZ DESKI 

Ręczna parownica odświeża ubranie, rozprostowuje zagniecenia na falbankach, plisach i na najdelikatniejszych materiałach. Z kolei żelazko z generatorem pary samo kontroluje temperaturę – po lnianej poszewce można od razu prasować jedwabie – bez studzenia! 

Steam & Go, parownica nie pozostawia śladów jak zwykłe żelazko i nie wyświeca ubrań, steamer, od 279 zł Philips PerfectCare, z generatorem pary i technologią OptimalTemp, zapobiega przypaleniu tkaniny, nawet jak pozostawimy na niej stopę żelazka na dłużej, od 1819 zł, PHILIPS.

INTELIGENTNA SUSZARKA

Żadnych zagnieceń dzięki jonizatorowi powietrza, który wygładza włókna w tkaninie i dodatkowo ją zmiękcza. D8565NO, kondensacyjna suszarka z pompą ciepła suszy bieliznę w temperaturach niższych niż tradycyjne, do 9 kg prania. GORENJE. 

MAGICZNA WAGA

Pokaże, ile mamy w ciele tłuszczu, wody, masy mięśniowej i kości. Obliczy też, ile potrzeba nam dziennie kalorii. MWA-04, dokładność do 100g, pamięć dla 10 użytkowników, antypoślizgowe nóżki, szkło hartowane, 125 zł, MPM.

PRALKA OTWIERANA PODCZAS PRANIA 

Łatwo dodamy rzeczy, których zapomnieliśmy wrzucić do bębna. W górnej części głównych drzwi pralki są dodatkowe drzwi. AddWash, technologia Eco Bubble tworzy aktywną pianę skuteczną w niskich temperaturach, funkcja Smart Control pozwala sterować pralką z telefonu, od 1999 zł, SAMSUNG. 

ZDALNIE STEROWANA LODÓWKA

Wyśle nam powiadomienie, że czas wyjąć i podać gościom schłodzone wino. A my jej np. sygnał, że wracamy z zakupami i będziemy je mrozić. Simply-Fi, chłodziarko-zamrażarka z aplikacją umożliwiającą zdalne sterowanie, ok. 2199 zł, CANDY.

PIEKARNIK TYPU SLOW

Do powolnego gotowania czy pieczenia. Nagrzewa się do temp. ok. 90°C. Można go też używać jako podgrzewacza.  Stoves Sterling, kuchnia z płytą gazową, indukcyjną i piekarnikiem slow cook – od 12 099 zł.

SZUFLADA DO PAKOWANIA PRÓŻNIOWEGO

Zamyka hermetycznie potrawy w woreczkach, dzięki czemu zachowują aromat i wszystkie witaminy. Przygotowuje je do gotowania w niskich temperaturach sous-vide. FVCD 290 X, można zapakować do 8 litrów produktu, z panelem dotykowym, FULGOR.


opracowanie: Beata Majchrowska
zdjęcia: materiały prasowe