#zostańwdomu czytaj e-wydanie - tylko 8,99 zł
reklama

Elegancki salon: czar czarnych mebli

Kolekcje

Jak urządzić elegancki salon? Postaw na meble z czarnego drewna. Kolekcja Czarna Orchidea to przede wszystkim ręczna robota, piękne proporcje i wyrafinowane detale. Bezpretensjonalny i przytulny salon arystokratyczny.

Elegancki salon: satynowa czerń mebli

Stara filipińska baśń opowiada o księciu, który chciał ukraść duchom święty kwiat, a te, rozzłoszczone, zamieniły go w czarną orchideę – magiczną, jak nasz kwiat paproci. W jej istnienie nikt nie wierzył, dopóki jakiś zbieracz nie znalazł ciemnej piękności w tropikalnym lesie.

Płatki tego koloru wciąż są wielką rzadkością, a kwiaty czarnej orchidei stały się symbolem wyrafinowanej elegancji. I właśnie tak nazwała Fabryka Wnętrz swoją najnowszą kolekcję luksusowych mebli.

Smukłe witryny, postarzane lustra: salon wyrafinowany

Zrobiono je z olchowego drewna, ręcznie lakierowanego i polerowanego, by uzyskać satynowy odcień czerni. Jego głębię podkreślają srebrne okucia i starzone lustra wewnątrz.

Kolekcję tworzą: smukłe witryny Colonial i Imperial inspirowane art déco, z zaokrąglonymi bokami, cokołem i gzymsami, oraz Baltimore wsparte na szufladach (na zbiory książek, szkieł czy sreber); komoda Carlton; stół Artisan z blatem ze stuletniego wiązu; konsole i stoliki Hudson River z surowo wyprawionych desek o pięknym rysunku słojów oraz kanapa Elizabeth, fotel Madison i krzesło Belgravia.

Czarne meble, jasne dodatki

Ciemny kolor mebli warto przełamać w salonie jasną tapicerką sofy, wzorzystymi poduszkami, naturalnym odcieniem drewna w dodatkach lub dekoracyjnymi szklanymi lampionami.

Opracowanie: Joanna Halena
Zdjęcia: Fabryka Wnętrz,
www.fabrykawnetrz.com.pl

reklama
reklama
reklama