Kolor, materiał i wzór – to właśnie na tej triadzie opiera się twórczość Maud Vantours, trzydziestoletniej Francuzki, której niezwykle oryginalne prace od kilku lat sukcesywnie zdobywają uznanie zarówno wśród dizjanerów, jak i miłośników nowoczesnej sztuki użytkowej.  

Ulubionym materiałem młodej projektantki jest papier, z którego powstaje warstwowy dizajn. Artystka swoje prace „rzeźbi”  w technologii 3D – warstwa po warstwie nakłada kolejne kolorowe płaszczyzny, przekształcając w ten sposób prosty materiał w dzieło sztuki.

Jej kreacje to oryginalne przestrzenne kompozycje: oniryczne pejzaże, wielobarwne grafiki, trójwymiarowe napisy. Oprócz typowo artystycznych projektów (które oprawione w ciekawe ramy mogą stać się dziełami sztuki na ścianę),  Vantours ma także w swoim portfolio także wzornictwo użytkowe:  przepiękne i oryginalne lampy, etui na telefony, pojemniki (np. na owoce) czy torby.

Prace Maud zostały pokazane zarówno we Francji, jak i za granicą, a także na kilku profesjonalnych targach Maison&Objet. Można je kupić (lub zamówić) przez stronę maudvantours.com

POLECAMY TAKŻE: Wydrukuj sobie meble

Tekst: AD/red

Zdjęcia: Maud Vantours Art&Design/maudvantours.com

reklama