jak nakryć stół na wielkanoc

Kolorowa Wielkanoc – jak nakryć stół na świąteczny obiad albo wiosenne przyjęcie?

Jadalnia

Jak nakryć stół na świąteczny obiad albo wiosenne przyjęcie? Słodko – w pastelach, tradycyjnie – w bieli i zieleni. W stylu naturalnym, a może słonecznie – w kolorze kwitnących na żółto forsycji? Zainspiruj się naszymi aranżacjami i zobacz więcej pomysłów, jak udekorować stół wielkanocny.

Jak nakryć stół na Wielkanoc albo wiosenne przyjęcie w domu? Przygotowaliśmy 4 pomysły na stylowe aranżacje. Podpowiadamy, jak wybrać zastawę i dopasować do niej świąteczne ozdoby, obrusy oraz dekoracje. Zainspiruj się i sprawdź:

Jak przystroić stół wielkanocny – dekoracje w pastelowych kolorach

Stół wielkanocny w pudrowych kolorach przypomina najpiękniejszą cukiernię z makaronikami. Jak stworzyć taką aranżację? Wybierz zastawę stołową i wielkanocne ozdoby w pastelowych kolorach. Miętowe talerze, będą ciekawie wyglądały, gdy połączysz je z żółtym lub różem. Do kolorowej zastawy pasują białe dodatki: wazony, patery i świeczniki. Jeśli zdecydujesz się na pudrowe serwetki, dopasuj do nich obrus w neutralnym kolorze, żeby nie zrobiło się mdło. W naszej stylizacji mocnym, wielkanocnym akcentem dekoracyjnym są jaja XXL postawione na świeczniku lub na paterze.

Dobra rada: mieszaj wzory i materiały, obok porcelany ustawiaj kryształowe szkło.

W pastelowej aranżacji stołu wielkanocnego zobaczysz: miętowe talerze, kryształowe szklanki i białą paterę z TK Maxx, lniane różowe serwetki z Ale Len, jajko ceramiczne z nadrukiem oraz pastelowe jaja w świecznikach ze sklepu Werandy (sklep.weranda.pl), złote jajka z Cut Art, jaja XXL i białe ceramiczne świeczniki z Pracowni Florystycznej Narcyz.


Pomysły na nakrycie stołu wielkanocnego – żółte ozdoby i zielone gałązki

Wielkanocy stół może być słoneczny jak rabata pełna forsycji. Udekoruj go wiosennymi kolorami – na żółto, zielono i niebiesko. Nakryj świąteczny stół jasnym, błękitnym obrusem i ułóż na środku żółty bieżnik. Wybierz klasyczną białą porcelanę połączoną ze szkłami vintage. Do kolorowych wazonów włóż świece albo zielone gałązki.

Ciekawa ozdoba na stół wielkanocny: żonkile posadzone w porcelanowej wazie albo w owocarce.

Na stole wielkanocnym: zastawa stołowa, waza i sosjerka z Ćmielowa, biały królik i żółte świeczniki z Pracowni Florystycznej Narcyz, żółte lniane serwetki i żółty bieżnik z Ale Len, niebieska misa Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice z lat 70. z Yestersen.

Szukasz pomysłów na ozdoby wielkanocne i dekoracje świątecznego stołu? Zobacz także:


Jak udekorować stół na Wielkanoc – zastawa i dodatki w stylu naturalnym

Jak nakryć stół wielkanocny w stylu naturalnym? Barwy przewodnie aranżacji to biel, brąz, zieleń oraz złoto. Niezbędne do dekoracji stołu będą lniany obrus, biała zastawa stołowa, drewniane dodatki oraz zieleń – bukszpan i bluszcz. Ciekawymi, naturalnymi stroikami wielkanocnymi będą gałązki bluszczu wstawione do szklanych świecznik albo wijące się pomiędzy zastawą na stole.

Dobry pomysł: łącz zastawę – do białej porcelany dodaj fajansowe talerze, np. z malowanym kogutem.

Stół wielkanocny zainspirowany naturą dekorują: świecznik na złotej nodze, waza ceramiczna, patera piętrowa i kule bukszpanowe z Modern Classic Home, zastawa stołowa ze złotym rantem Lubiana, talerz z kamionki z Zara Home. Piękne, ceramiczne i drewniane ozdoby wielkanocne kupisz też w naszym sklepie – zajrzyj na sklep.weranda.pl.
 

Jak święta to tradycyjne potrawy wielkanocne – biała kiełbasa, chrzanówka, pasztet, pascha. Z tradycją trudno wojować, ale można ją intrygująco dosmaczyć! Wypróbuj nasze przepisy na tradycyjne potrawy wielkanocne oraz lekkie, zdrowe i kolorowe świąteczne menu.

 


Różowe dekoracje wielkanocne – lekko, wiosennie i z pazurkiem

Stół na wiosenne przyjęcie może być nakryty słodko i różowo, ale z pazurkiem. Kolory przewodnie to róż, złoto i kropla czerni. Stół dekoruje ciekawa zastawa – talerze jak z gabinetu osobliwości, na przykład na tle sielankowych rodzajowych scenek czarna papuga. Obok prostego szkła stoją kryształowe kieliszki. Wiosenny stół ozdabiają bukiety oraz kwitnące gałązki.

Wielkanocne dekoracje stołu: jajka z piórkami przywiązanymi sznurkiem, białe zajączki w różnych rozmiarach i różowe piórka pod szklaną kopułką.

Na wiosennym stole: talerze z papugami z Revolte, kieliszki kryształowe ze Spensen Home, figurki zajączków – Pracowania Florystyczna Narcyz, szklany półmisek ze złotym połyskiem z Zara Home.
 

Zobacz też inne pomysły, jak udekorować stół na przyjęcie: 

Za pomoc w zorganizowaniu sesji dziękujemy hotelowi Quadrille z Gdyni

Tekst: Katarzyna Sadłowska 
Zdjęcia: Igor Dziedzicki 
Stylizacja: Anna Salak