Gdy myślimy o Bożym Narodzeniu, widzimy kolor czerwony. Strój świętego Mikołaja, gwiazda betlejemska, kokardki do wychuchanych prezentów… Jeśli lubisz klasyczne aranżacje, zainspiruj się naszą galerią, gdzie prezentujemy aż 16 pomysłów na czerwoną choinkę!

 

Czerwona choinka – drzewko miłości

 

Red, rot, crvena, rouge, russu, krasny… Czerwony na całym świecie bez przypadku jest wymawiany z mocnym „R”. Kolor ten ma szerokie znaczenie w świecie magii, czucia, a także w tradycji. W ezoterycy chroni przed zaklęciami, złymi słowami, odgania ciemne moce. Do dziś dzieciom zawiązuje się czerwony sznurek na nadgarstku, by je uchronić przed atakami.

>>>>>Koniecznie sprawdź: Savoir-vivre dekoracji świątecznych. Aranżacje bez wpadki<<<<<
 

Czerwień wyraża skrajne emocje: wielką namiętność, miłość. Ze względu na to, że wzbudza skrajne emocje, bywa nazywana królową kolorów. Co ciekawe, w niektórych językach, w tym w rosyjskim, „czerwony” jest synonimem przymiotnika „piękny”.

reklama


W popkulturze czerwony odgrywa ogromną rolę. Wymownie jest założyć czerwoną sukienkę, używać czerwonych rękawic, jeździć czerwonym samochodem lub podarować poduszkę w kształcie czerwonego serca. Najbardziej filmowym z bukietów jest, oczywiście, bukiet czerwonych róż.

 

Dodatki do czerwonych bombek

 

Czerwony to kolor dynamiczny. Przykuwa uwagę i w nadmiarze przytłacza pomieszczenie. Tworząc aranżacje z wykorzystaniem tej barwy, należy znaleźć złoty środek. Jeśli czerwone są bombki – darujmy sobie łańcuchy w ogóle i dobierzmy do choinki delikatne lampki. Wspaniałym wyjściem jest połączenie dekoracji czerwonych z zielonymi, które wtapiają się w naturalne drzewko.


Klasyczne kompozycje to połączenie czerwonego w duecie z: niebieskim, białym, srebrnym, złotym. Zachęcamy jednak do eksperymentów – być może w Twoim domu najciekawiej zaprezentują się czerwień przeplatana z… różem?
 

>>>>>Chcesz być na czasie? Zobacz: Choinka 2017 – trendy z kraju i ze świata<<<<<


Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock