moskitiery na okna i drzwi

Jakie moskitiery na okna i drzwi wybrać, by ochronić dom przed owadami?

Jak to urządzić?

Wiosną i latem nasze mieszkania są narażone na obecność owadów, które z łatwością przedostają się przez uchylone okna lub otwarte drzwi. Razem z firmą ANWIS prezentujemy moskitiery, które w prosty sposób zabezpieczą dom przed wizytą tych nieproszonych gości.

reklama
moskitiery na drzwi

W czasie ciepłych, słonecznych dni chętnie otwierasz okna oraz drzwi balkonowe, aby wpuścić do środka świeże powietrze. Często też nie zamykasz ich, gdy kładziesz się spać. Aby zapewnić sobie spokojny wypoczynek przy otwartych oknach warto zamontować w nich moskitiery. Ich oferta jest tak szeroka (ramkowe, rolowane, drzwiowe, przesuwne oraz plisowane), że na pewno znajdziesz odpowiednie, praktyczne rozwiązanie do swojego domu.

Moskitiera na okno – niewidoczna i skuteczna ochrona przed owadami

Moskitiery, dzięki drobnej strukturze oczek, zapewniają idealną ochronę przed owadami, takimi jak muchy, meszki czy komary, oraz zanieczyszczeniami przedostającymi się do środka z zewnątrz.

jak zamontować moskitierę w oknie

Moskitiery są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – temperaturę, wiatr i deszcz, a przy tym nie ograniczają widoczności i nie przeszkadzają w pracy rolet ani wewnętrznych, ani zewnętrznych. Co więcej, ich aranżację można dostosować do wszystkich typów okien.Jak zamontować moskitierę w oknie?

Najpopularniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem są moskitiery ramkowe. Możesz w prosty sposób zamontować je samodzielnie na oknach standardowych oraz na tych o nietypowych kształtach. Dzięki bezinwazyjnym uchwytom obrotowym mocowanym do futryny okiennej szybko umieścisz osłonę w oknie, a potem zdemontujesz, gdy nie będzie już potrzebna.

Równie praktyczne są moskitiery rolowane w wersji pionowej. Ich konstrukcja przypomina klasyczną roletę. Po rozwinięciu siatki, moskitierę blokuje się do listwy hakowej lub uchwytów znajdujących się w prowadnicy. Gdy zwolnisz ją z zaczepów, osłona automatycznie zwinie się do kasety. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga demontażu po sezonie. Istotne jest również to, że moskitiera rolowana może być użyta w jednym systemie z roletą zewnętrzną ANWIS – działają niezależnie od siebie, mimo że są chowane do jednej skrzynki.

moskitiery na drzwi


Moskitiery na drzwi balkonowe i tarasowe

Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed owadami? Oprócz okien, warto osłonić też drzwi balkonowe i tarasowe. W pierwszym przypadku możesz zastosować moskitierę drzwiową. Zamocujesz ją na zawiasach do fasady lub futryny drzwiowej. Jest wyposażona w praktyczny samozamykacz oraz magnesy domykające, dzięki czemu nie musisz pamiętać o tym, by za każdym razem zamykać moskitierę. Zastosowany w niej szpros pełni funkcję poręcznego uchwytu i jednocześnie gwarantuje prawidłowe napięcie siatki.

Do przesuwnych skrzydeł drzwiowych i otwieranych drzwi tarasowych o dużych gabarytach wybierz moskitiery przesuwne. W tym systemie skrzydło moskitiery porusza się na górnej i dolnej prowadnicy. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy przy drzwiach jest wystarczająca ilość miejsca na jego wygodną obsługę.

Gdy przestrzeni jest mniej, zdecyduj się raczej na moskitiery plisowane. Zsunięta siatka ukryta w prowadnicy bocznej zajmuje niewiele miejsca. Dodatkowo niskoprogowa konstrukcja w drzwiach nie stanowi przeszkody dla dzieci ani osób starszych. Zarówno siatkę, jak i skrzydło moskitiery pod koniec sezonu możesz szybko zdemontować i odpowiednio zabezpieczyć.
 

moskitiery okienne i drzwiowe


Moskitiery okienne i drzwiowe dopasowane do stylu twojego domu

Dzięki szerokiej gamie barw moskitiery marki ANWIS dopasujesz do każdej elewacji. W kolekcji znajdziesz popularne kolory lakierów, m.in. bazaltową szarość i antracyt. Moskitiery mogą być też pokryte okleinami drewnopodobnymi w odcieniach takich jak: złoty dąb, orzech, winchester, dąb bagienny, macore czy mahoń. Możesz zamówić również niestandardowe kolory profili oraz osprzętu. W ten sposób znajdziesz te idealnie dopasowane do stylu twojego domu.

ARTYKUŁ PARTNERA: ANWIS.PL