oczyszczacze powietrza

Czyste powietrze w domu – wybieramy eleganckie i skuteczne oczyszczacze powietrza

Jak to urządzić?

Zimą na smog jesteśmy narażeni nie tylko podczas spacerów, ale też w domach i mieszkaniach. Zadbaj o czyste powietrze we wnętrzu – zaprzyjaźnij się z oczyszczaczem powietrza.

reklama

Oczyszczacze powietrza

...nie tylko filtrują niebezpieczny dla Twojego zdrowia smog, ale też świetnie radzą sobie z kurzem oraz pyłkami, które wywołują alergie. Dzięki filtrom HEPA i węglowym usuwają nie tylko drobne zanieczyszczenia, ale i nieprzyjemne zapachy w domu. Dodatkowo urządzenia mogą być wyposażone w lampę UV, która eliminuje bakterie, wirusy oraz zarodniki pleśni. Oprócz niej oczyszczacze powietrza mogą mieć nawilżacz, jonizator powietrza, głośnik, a nawet dyfuzor olejków zapachowych. A do tego naprawdę ładnie wyglądają i możesz nimi wygodnie sterować za pomocą aplikacji nawet, gdy jesteś spoza domem.

> Zobacz też: Jak z filmu science fiction – okapy, płyty i piekarniki do nowoczesnej kuchni <

oczyszczacze powietrza bellaria falmec

 

Oczyszczacz powietrza – świeci, skutecznie filtruje i elegancko wygląda

Bellaria ma podwójną funkcję: oczyszczania powietrza i lampy dekoracyjnej z regulowaną intensywnością światła. Elegancko wygląda, oświetla dom, a przy okazji skutecznie oczyszcza go z roztoczy, pleśni, bakterii. Ma wbudowany czujnik, który bada powietrze i informuje o jego jakości. Dzięki aktywnemu systemowi jonizacji, Bellaria skutecznie reaguje na zapachy i szkodliwe substancje znajdujące się w pomieszczeniach. A wszystko to w maksymalnej ciszy.

Falmec Polska, bellaria.falmec.com

oczyszczacz powietrza electrolux


Czysty design i sukteczność nawet w trudno dostępnych miejscach

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure 9 jest intuicyjny w obsłudze, ładnie zaprojektowany i wyjątkowo wydajny. Wszystko dzięki technologii System AirSurround, która utrzymuje naturalną, zdrową cyrkulację powietrza i dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Można wygodnie sterować nim przez aplikację. 

electrolux.pl

oczyszczacze powietrza xiaomi

 

Podwójny filtr (HEPA i węglowy) – usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy

Xiaomi Mi Air Purifier 2H wygląda jak głośnik, ale zamiast dźwięków produkuje czyste powietrze. Dzięki filtrom HEPA i węglowemu usuwa nie tylko drobne zanieczyszczenia, ale i brzydkie zapachy. Ma wi-fi, więc możesz nim sterować nawet spoza domu.

xiaomi365.pl

oczyszczacz powietrza blueair

 

Oczyszczacz powietrza przyjazny dla domu i natury

Prosty w obsłudze, ładnie zaprojektowany, bardzo wydajny, a do tego przyjazny środowisku. Oczyszczacz powietrza Blueair Blue pobiera wyjątkowo mało prądu i można go zrecyklingować. Do wyboru kilka kolorów, które harmonijnie dopasujesz do wnętrza.

oddechtozycie.pl

wynd przenośny oczyszczacz powietrza

 

Przenośny oczyszczacz powietrza

Możesz postawić go na biurku, zabrać do samochodu (kierowcy są wyjątkowo narażeni na smog) albo… przyczepić do dziecięcego wózka. Oczyszczacz powietrza Wynd jest mały, poręczny, ale wystarczająco mocny, by poradzić sobie w każdej sytuacji.

oddechtozycie.pl

oczyszczacz powietrza blueair fore

 

Oczyszczacz powietrza – zdrowy, kolorowy i bardzo wygodny

Wybierzesz czarny, burgundowy, szmaragdowy czy w kolorze niebieskim? Blueair Sense+ to oczyszczacz powietrza, który dzięki specjalnemu filtrowi z wkładką z węgla aktywnego wiąże cięższe zanieczyszczenia. Możesz sterować nim za pomocą smartfona, a za wygodny uchwyt łatwo przeniesiesz go z pokoju do pokoju.

sklep.fore.pl

oczyszczacz powietrza fellowes

 

Powietrze pod lupą – automatyczne wykrywanie poziomu zanieczyszczeń

Fellowes AeraMax DX95 monitoruje stan powietrza i informuje cię o nim. Czterostopniowe filtry usuwają nawet mikrozanieczyszczenia – smog, wirusy, alergeny, roztocza, pleśń i tytoniowy dym. Oczyszczacz powietrza jest bardzo cichy, więc wstawisz go do biura, pokoju dziecka albo do sypialni. Podpowie ci, gdy pora wymienić filtr. 

fellowes.pl


Naturalne oczyszczanie powietrza – zielone ściany z roślin w domu

Jeśli zamiast maszyną wolisz oczyszczać powietrze z pomocą natury, zrób sobie w domu miniaturowe „zielone płuca”. Powieś na ścianie ramę z roślinami, które działają jak filtry: marantą, paprotką czy chrobotkiem reniferowym. Ten ostatni nie wymaga podlewania, a nawet daje ci znać, czy wilgotność w domu jest odpowiednia. Nie przyciąga owadów ani nie skusi do ataku kota. A jeśli naprzeciwko postawisz fotel, patrzenie na zielony obraz uspokoi bardziej niż waleriana.

O roślinach, które najlepiej  oczyszczają powietrze w domu przeczytasz w serwisie WerandaCountry.pl w artykule: Domowa oczyszczalnia z roślin.

TEKST: AGNIESZKA WÓJCIŃSKA, OPRACOWANIE: JOANNA KORNECKA
ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

zielone ściany z mchu
Wnęka z chrobotkiem reniferowym, Chrobotek Design, chrobotek-design.pl
rośliny oczyszczające powietrze
Kompozycja z różnych roślin, Florabo, florabo.pl