Okap kuchenny, który wygląda jak lampa, bateria oświetlająca strumień lejącej się z niej wody czy beztłuszczowa frytkownica. Nowoczesne sprzęty AGD zadziwiają swoją praktycznością!

DYSKRETNY OKAP

Można go pomylić z elegancką lampą – przypomina ją w formie, jest podświetlany i cicho pracuje. Gotujemy i nic nie huczy nam nad głową. SWING oczyści nawet 800 m³ powietrza w ciągu godziny, 4 szybkości, w sprzedaży od końca września, FALMEC POLSKA.

ŚWIECĄCA BATERIA

Spektakularnie podświetla strumień. Świeci jeszcze przez pół godziny po wyłączeniu wody. KWC ZOE, 5 kolorów do wyboru, od 3199 zł, FRANKE.

ZMYWARKA SUPERPOJEMNA 

Umyje aż 15 kompletów naczyń! Specjalny system Active Oxygen z cząsteczkami aktywnego tlenu neutralizuje nieprzyjemne zapachy. LTF11S111OEU, można ją podłączyć do ciepłej wody (duża oszczędność prądu), program Duo Wash pozwala myć jednocześnie kryształy i garnki, 2049 zł, HOTPOINT.

MIKROFALÓWKA i PIEKARNIK W JEDNYM

Prawdziwy kombajn – aż 14 funkcji. W tym najważniejsze: piekarnik tradycyjny, parowy i kuchenka mikrofalowa. Ciekawa zaleta to chłodny front (30°C), a więc nie poparzy dziecięcej rączki.  HNG6764S1, dodatkowe metody grzania z wykorzystaniem pary: regeneracja i fermentacja, do pieczenia specjalna termosonda PerfectRoast, automatyczny system czyszczenia pyrolitycznego, 8349 zł, BOSCH.

OSZCZĘDNA LODÓWKA

Lodówka, która zużywa 20 procent mniej energii od innych urządzeń energooszczędnych! Funkcja SuperFrost szybko obniży temperaturę mrożenia nawet do -32°C.  BluPerformance, ma oświetlenie LED z funkcją przyciemniania, LIEBHERR, 8399 zł.

FRYTOWANIE PRAWIE BEZ TŁUSZCZU

Jedna łyżka oleju na kilogram frytek? To możliwe! Urządzenie grilluje też warzywa i kurczaka. W komplecie książka z przepisami. Actifry Express FZ701015, 3 programy, dzięki technologii rozprowadzania gorącego powietrza dania przygotowuje się o 25 proc. szybciej, 690 zł, TEFAL.

PIONOWY OKAP

Okap w kolorze modnej miedzi (inne do wyboru: cement, titanium). Wygląda jak zawieszony w powietrzu.  TALIKA, zastosowanie dyfuzora Nautilus umożliwiło stworzenie pierwszego naprawdę płaskiego okapu, 6999 zł, FABER. 

RÓWNOMIERNE NAGRZEWANIE

Ekskluzywna mosiężna kuchenka gazowa ma specjalne płytki miedziane nałożone na palniki. Wszystko po to, by ciepło było równomiernie rozprowadzone niczym w dawnych kuchniach z fajerkami. Light Beige włoskiej marki Officine Gullo.

MOC I DIZAJN

Twarde, a jednocześnie lekkie, bo zrobione z tytanu palniki w tej kuchence mają dodatkową zaletę – niespotykane kształty ptaszków pijących wodę. Dolce Stil Novo, płyta gazowa, inne wzory palników: gruszki, owady i liście, nowość marki SMEG.

BEZ PRZYPALANIA

Od rozpuszczania czekolady do smażenia w woku – na tej płycie ustawisz bardzo precyzyjnie temperaturę. Dzięki funkcji utrzymywania ciepła potrawy się nie przypalą. TempControl, 10 990 zł, MIELE. 

opracowanie: Beata Majchrowska
zdjęcia: materiały prasowe