sprytne pomysły na przechowywanie rzeczy w domu

Już w porządku, czyli sprytne patenty na przechowywanie rzeczy w domu

Jak to urządzić?

Bałagan wymyka Ci się spod kontroli i zaczyna brakować miejsca na akcesoria? Chciałabyś zrobić nareszcie porządek, ale nie wiesz, jak przechować rzeczy w małym mieszkaniu? Od dziś kosze, pudełka i torby na pościel pomogą wszystko utrzymać w ryzach.

sprytne przechowywanie w domu
ZDJĘCIE: IGOR DZIEDZICKI, STYLIZACJA: KAROLINA MEARS

Przechowywanie w salonie – stoliczku... otwórz się

Ile to razy, kiedy przychodzili goście, nie wiedzieliście, gdzie upchnąć zalegające na kapanie i fotelach poduszki, pledy i koce? Ile razy sen spędzały z powiek wiszące w przedpokoju kurtki, których szafa nie mogła już pomieścić?

Niebanalnym pomysłem na uporanie się z bałaganem mogą być wtedy odpowiednie meble: stoliki kawowe oraz pufy. Te pierwsze, ażurowe i z metalu, lekkie i przykryte drewnianym blatem, są dziś atrakcyjnym dodatkiem wielu salonów. Drugie, z modnego aksamitu, mogą stanąć w przedpokoju, gdzie będą pełniły zarówno funkcję siedziska, jak i schowka.

Przechowywanie drobne – kosz nie jedno ma imię

To najlepsze miejsce na odłożenie książki, gazety, hantli (jeśli ćwiczycie w domu). Mniejsze lub większe kosze do przechowania, postawcie luzem albo wsuniecie pod stolik kawowy, konosolę czy postawcie w łazience pod umywalką (wtedy idealnie sprawdzą się do przechowywania ręczników).

Podobnie zróbcie z pudełkami ozdobnymi, które wabią wzorami, kolorami i materiałami: można wyeksponować je w gablocie w salonie albo umieścić kilka z nich na dolnej półce w bibliotece. 

>  Jak zaprojektować i urządzić garderobę pod skosem? <

Pojemniki do przechowywania żywności, Esschert Design, sklep.weranda.pl


Przechowywanie żywności – sprytne patenty do kuchni

Na resztki z obiadu przydadzą się pojemniki. Na przyprawy wszelkiego rodzaju mniejsze i większe słoiczki. Ciekawym pomysłem, jak w takim słoiku przechowywać np. zioła, będzie przyklejenie lub przymocowanie jego nakrętki do szafki od spodu – wtedy jednym ruchem będziecie mogli słoik odkręcić i odmierzyć potrzebną porcję przyprawy, a nakrętka nigdy wam się w ferworze gotowania nie zgubi.

Innym niebanalnym patentem, szczególnie gdy dom macie urządzony w stylu rustykalnym, jest przechowywanie przypraw w... probówkach – wystarczy nawiercić otwory w półce, wstawić w nie podłużne naczynia i gotowe!

W sklep.weranda.pl znajdziecie m.in. eleganckie kosze, puszki i praktyczne, wentylowane pojemniki do przechowywania, dzięki którym zatrzymacie świeżość warzyw na dłużej.

Łóżko Litcham z otwieraną częścią do przechowywania, dfs.co.uk


Przechowywanie w sypialni – schowki i funkcjonalne akcesoria

Tutaj nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem. Jeśli nie macie łóżka z zamontowanymi w jego ramie gotowymi szufladami, bez problemu kupicie worki i pokrowce próżniowe na kołdrę (takie, z których oddsysa się powietrze odkurzaczem, dzięki czemu nie zabierają zbyt dużo miejsca) lub przeróżne organizery na pościel (również do szafy i na pawlacz).

Przechowywanie w pokoju dziecka – zabawa na całego!

Pokój dziecka to raj do eksperymentowania i próbowania swoich sił w projektowaniu! Możecie puścić wodze fantazji i niewielkim kosztem stworzyć razem z dzieckiem, co tylko zapragnie. Ogromne kosze, w których pobawi się z rówieśnikami w chowanego? Proszę bardzo! Pudełka wsunięte w ławę, na której wasza pociecha będzie, niczym na statku, pokonywała bezkresne morza wyobraźni? Nic prostszego! A do tego pojemniki, pojemniczki i boxy, żeby posprzątać cały ten bałagan po dniu pełnym wrażeń.

> Zobacz też: Przechowywanie w przedpokoju – jak urządzić miejsce, w którym panuje porządek? <

TEKST: MONIKA UTNIK-STRUGAŁA
ZDJĘCIA: ARCHIWUM WERANDY, MATERIAŁY PRASOWE, shutterstock

ZDJĘCIE GŁÓWNE: ARANŻACJA WESTWINGNOW.PL, NIŻEJ: Łóżko 4 You ze schowkami i półkami na książki, meble Vox, vox.pl

przechowywanie w pokoju dziecka
W kolorowych pojemnikach i plecionych koszach schowacie dziecięce zabawki, aranżacja Westwingnow.pl
łóżko dziecięce z pojemnikiem na pościel
Łóżko dziecięce z wysuwaną szufladą, w której schowacie np. pościel, model Lotta polskiej marki BELLAMY, Bonami.pl