dekoracje stołu diy z ziołami z ogródka

Dekoracje stołu DIY – jak wykorzystać zioła z ogródka do stworzenia eleganckich kompozycji na stół

Dekoracje

Pospolite zioła prosto z grządki i wykwintne srebra tworzą bardzo wysmakowane duety. Za ich pomocą stworzysz piękne dekoracje stołu DIY. Zobacz nasze inspiracje!


Jak przygotować eleganckie ziołowe kompozycje na stół? Oto nasze pomysły na piękne, naturalne ozdoby DIY na przyjęcie w domu, wesele lub garden party:


1. Zioła w szklanych buteleczkach

Baldachy kopru będą przepięknie wyglądały w szklanych buteleczkach ustawionych na srebrnej tacy. Aby kompozycja była jeszcze ciekawsza wybierz flakoniki różnej wielkości lub o różnych kształtach.


Zobacz też: Świętujemy pod chmurką – najpiękniejsze aranżacje stołów na przyjęcie w ogrodzie


2. Co postawić na stole zamiast kwiatów? Pachnący bukiet z ziół

Bukiet z ziół, polnych kwiatów i hortensji zachwyci gości. Znakomicie sprawdzi się jako dekoracja centralnej części stołu. Zamiast wazonu możesz wykorzystać inne naczynia, które masz w kuchni, na przykład elegancki cooler do szampana.


Szukasz pomysłów na piękne kwiatowe dekoracje? Sprawdź, jak samodzielnie zrobić dekoracje do domu i ogrodu z hortensji


3. Ziołowe obrączki do bilecików na stół

Majerankowo-rozmarynowe obrączki do bilecików na stół na pewno oczarują gości. Są bardzo proste do zrobienia. Weź kilka ziołowych łodyżek i każdą z nich przewiąż sznureczkiem, aby powstały małe wianki. Do obrączek przymocuj winietki z imionami połóż dekoracje na nakryciach dla gości.
 


4. Ziołowe dekoracje DIY ma stół

Uszczknij kilka łodyżek ziół posadzonych na grządkach lub w doniczkach. Kwiaty czosnku, gałązki kopru, majeranku, tymianku przewiąż ozdobnymi wstążkami i udekoruj nimi serwetki i sztućce dla gości. Połączenie białych lnianych serwetek i zielonych gałązek da wspaniały efekt.


Zobacz też: Biżuteria na stół – wybieramy najpiękniejsze złote, srebrne i kolorowe sztućce
 


5. Zioła jako dekoracja stołu

Kolejny pomysł na wyjątkowo prostą i piękną dekorację stołu – weź zwykłe białe świece i puste butelki. Z gałązki majeranku uformuj miniwianuszek i przewiąż wstążeczką, zrób obrączkę z rozmarynu, a następnie udekoruj nimi butelki zamienione w świeczniki.


Sprawdź też, jak krok po kroku samodzielnie zrobić i ozdobić oryginalny świecznik DIY z kieliszków


6. Jak udekorować stół ziołami?

Miniwianuszkami i obrączkami z ziół, podobnie, jak świeczniki, ozdabiaj srebrno-kryształowe zestawy do przypraw na stół. Żeby zrobiło się jeszcze smaczniej, dorzuć gałązki ziół do oliwy albo listki – na przykład bazylii – do wody. Zielone listki w połączeniu z wykwintnym srebrem stworzą bardzo wysmakowane duety.
 


7. Dekoracja stołu DIY– ziołowe wianuszki

Zapleć wianki z ziołowych gałązek i opleć wokół kieliszków na jajka lub uwij z nich gniazdka, do których włożysz jajka. Takimi małymi stroikami udekorujesz nakrycia dla gości. To dekoracja, która znakomicie sprawdzi się na wielkanocnym stole.


Więcej pomysłów na dekoracje stołu na wielkanoc zobaczysz w artykule: Stroiki wielkanocne – 10 pomysłów, jak samodzielnie przygotować dekoracje z jajkiem
 


8. Ziołowe kompozycje na stoły weselne

Jeśli chcesz zachwycić gości, ułóż na białym haftowanym obrusie lniany bieżnik, a jego końce przewiąż wstążką. Wetknij za nią bukiecik z kwiatów marchwi, gałązek rozmarynu i tymianku i udekoruj ledowymi światełkami.

Pamiętaj też, że zioła nie tylko pięknie wyglądają, ale mają też magiczne właściwości. Rozmaryn, nazywany liściem elfów, działa oczyszczająco i odpędza złą energię, tymianek dodaje siły i odwagi. Czy przyjęcie w takiej scenerii może się nie udać?


Zobacz też: Kompozycje kwiatowe do domu – bukiety, które pięknie ozdobią stół i wnętrze 


9. Oryginalne pomysły na elegancką aranżację stołu

Bukiety, który zazwyczaj zdobią środek stołu możesz zamienić na ziołowe wianki. Inny pomysł? Dużymi wiankami dekoruj ściany, drzwi albo krzesła. Jeśli wpleciesz w nie ciut kocimiętki, spodobają się nie tylko gościom, ale i twojemu pupilowi.
 

Szukasz pomysłów na dekoracje stołu, które możesz wykonać samodzielnie? Przeczytaj artykuł: Pomysły na piękne bukiety i proste, ale efektowne dekoracje na stół z pelargonii i zobacz nasze inspiracje!


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia i stylizacja: Anna Simon, Kinga Błaszczyk-Wójcicka, greenmorning.pl

Za pomoc w przygotowaniu sesji dziękujemy Pani Renacie Mogilewskiej